Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Paraolimpiada: Dwóch Polaków w czołowej dziesiątce w biegach klasykiem w PyeongChang [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-03-17

W sobotni poranek koreańskiego czasu, a w Polsce w nocy z piątku na sobotę na arenach Alpensia Biathlon Centre paraolimpijczycy rywalizowali w biegach klasykiem na 10 kilometrów – odrębne konkurencje tradycyjnie rozegrano na siedząco, stojąco i dla sportowców niedowidzących i niewidzących. Bardzo dobrze spisali się Witold Skupień i Piotr Garbowski, plasując się w czołowej dziesiątce w swoich konkurencjach.

 

W rywalizacji biegaczy na stojąco mieliśmy jednego reprezentanta Polski, Witolda Skupienia, który z wynikiem 25:05,9 uplasował się na 6. miejscu. Minutę szybciej trasę 10 kilometrów klasykiem pokonał zwycięzca Japończyk Yoshihiro Nitta. Polak na pierwszym pomiarze zlokalizowanym na wysokości 3,3 kilometra był 7., a po 6 kilometrach 6., którą to lokatę utrzymał do końca. W całej stawce wystartowało 23 niepełnosprawnych.

 

WYNIKI RYWALIZACJI 10 KM CL NA STOJĄCO MĘŻCZYZN

 

Biało-czerwoni startowali także w konkurencji przewidzianej dla niedowidzących i niewidzących. 9. lokatę w tej kategorii wywalczył Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim. Czas Polaka to 27:16,5 – słabszy od czasu zwycięzcy o niespełna 4 minuty. Tuż za czołową dziesiątką, na 12. pozycji na 16 startujących znalazł się Łukasz Kubica z pomocą Wojciecha Suchwałki z wynikiem 28:46,3.

 

WYNIKI RYWALIZACJI 10 KM CL NIEWIDZĄCYCH I NIEDOWIDZĄCYCH

 

Niestety swojego biegu na siedząco na dystansie 7,5 km klasykiem nie ukończył Kamil Rosiek.   

 

WYNIKI RYWALIZACJI 7,5 KM CL MĘŻCZYZN NA SIEDZĄCO

 

KaEn

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl