Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bjoergen i Bolshunov wygrywają ostatnie biegi Pucharu Świata w tym sezonie. [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-03-18

Ostatni etap Pucharu Świata w biegach narciarskich to biegi pościgowe na dystansach 10 kilometrów stylem dowolnym dla pań i 15km dla panów. W Falun wygrali Marit Bjoergen i Alexander Bolshunov. Sylwia Jaskowiec ukończyła bieg na 42 pozycji, Dominik Bury był 70-ty.

 

Do ostatniego etapu trzydniówki w Falun, biegu pościgowego panie startowały według strat poniesionych w dwóch poprzednich biegach.

Jako pierwsza na metę wbiegła Marit Bjoergen, druga i trzecia wspomniane wyżej amerykanki. Nie znaczy to oczywiście, że dzisiejszy bieg netto wygrała Marit, prawie 40 sekund lepiej od Norweżki pobiegła Jessica Diggins, która wygrała dzisiajszą konkurencję, drugi czas dnia zanotowała Ragnhild Haga (NOR), trzeci czas dla Bjoergen.

Dobrze pobiegła dzisiaj nasza jedynaczka w finale Pucharu Świata w Falun Sylwia Jaskowiec, która wprawdzie linię mety przecieła jako 42, jednak dzisiaj osiągnęła 33 czas biegu.

 

WYNIKI

 

Bieg pościgowy w Falun to także pożegnania z kilkoma znaczącymi nazwiskami w świecie kobiecych biegów narciarskich. Dzisiaj ostatni raz w Pucharze Świata wystąpiły min. Kikkan Randall, Anna Haag i Anno Kaisa Saarinen.

 

Kryształową kulę za Puchar Świata 2017/2018 obroniła dzisiaj Norweżka Heidi Weng, tylko 40 punktów straciła do Heidi druga w klasyfikacji generalnej Amerykanka Jessica Diggins. Amerykanka po Igrzyskach w Pjongczang "odpuściła" starty w Lahti i to z pewnością kosztowało ją tryumf w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata. Trzeci stopień podium dla kolejnej Norweżki Ingvild Flugstad Oestberg.

 

KLASYFIKACJA PŚ 2017/18

 

Bieg mężyczn wygrał startujący jako pierwszy do dzisiejszej rywalizacji Rosjanin Alexander Bolshunov. Jako drugi, 47 sekund po zwycięzcy na mecie zameldował się Alex Harvey z Kanady. Sympatyczny Kanadyjczyk do dzisiejszego biegu startował z 18 pozycji i zanotował najlepszy czas netto, co liczone jest jako "małe zwycięstwo", czyli na równo ze zwycięstwami etapowymi na przykład podczas Tour de Ski. Zaraz za Harveyem, na trzeciej pozycji linię mety przekroczył Szwajcar Dario Cologna. Najwyżej z Polaków, na 70 miejscu sklasyfikowany został Dominik Bury, o ile ten wynik nie zachwyca, to warto docenić czas netto Dominika, który do najszybszego dziś przegrał niespełna 2 minuty. Na 72 pozycji zawody ukończył Maciej Staręga, a 73 był Jan Antolec.

 

WYNIKI

 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata triumfował natomiast rówieśnik Bolshunova - Johannes Hoesflot Klaebo z Norwegii. Drugie miejsce w walce o kryształową kulę wywalczył Dario Cologna, a trzeci był Martin Johnsrud Sundby.

 

Klasyfikacja generalna PŚ 2017/2018

 

red

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl