Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pokazowe Kulassprinten i Janteloppet oraz Miejski Sprint w Chinach! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-03-28

Pokazowe sprinty klasykiem – Kulassprinten z czołówką norweskich sprinterów, Ski Cross i bieg dystansowy w „zawodach Northuga” – Janteloppet oraz maraton z Nordli do Gaddede i miejski sprint łyżwą w chińskim Yanan z najlepszymi sprinterami Pucharu Świata miały miejsce w czasie Mistrzostw Polski w Jakuszycach, jak się zakończyły?

 

KULASSPRINTEN

 

Kulassprinten to coroczny punkt na mapie najlepszych norweskich sprinterów po sezonie Pucharu Świata. Pokazowe zawody rozgrywane są po płaskiej, krętej trasie stylem klasycznym, co oznacza, że zawodnicy poruszają się bezkrokiem. Na starcie zawodów 21 marca tego roku ujrzeliśmy między innymi:  mistrza olimpijskiego - Johannesa Hoeslfot Klaebo, Eirika Brandsdala, który ma na swoim koncie kilka zwycięstw w zawodach sprinterskich Pucharu Świata, Ludviga Sognena Jensena, rekordzistę świata w narciarskim biegu na 100m oraz pozostałych czołowych, norweskich sprinterów. Johannes Klaebo odpadł dosyć szybko, bo w ćwierćfinale i zajął się rolą komentatora, a najlepszy okazał się Sondre Turvoll Fossli, który pokonał zwycięzcę kwalifikacji – Aleksandra Dyrberg Ek i Emila Iversena. W rywalizacji pań wygrała Maiken Caspersen Falla przed Ingvild Flugstad Oestberg.

 

 

JANTELOPPET

 

W sobotę 24 marca do swojej rodzinnej miejscowości Meraker zapraszał Petter Northug, gdzie wspólnie z firmą Red Bull organizował zawody nazwane od jego internetowego pseudonimu Jantelov – Janteloppet. Najpierw narciarze rywalizowali w Ski Crossie, a najlepszy okazał się Mistrz Świata Młodzieżowców z poprzedniego sezonu i obecny brązowy medalista Mistrzostw Norwegii w Sprincie – Fredrik Riseth aby później wystartować do biegu dystansowego, gdzie zwyciężył nie kto inny jak Petter Northug, a drugie miejsce zdobył Riseth. Oba biegi w rywalizacji pań wygrała Mari Stoen Gusias.

 

 

NORDLI-GADDEDE

 

Zwycięzcy Janteloppet prosto z Meraker wybrali się do Nordli, aby tam wspólnie z Didrikiem Toensethem zdominować maraton na 42 km stylem klasycznym. Bieg wygrał Petter Northug, drugie miejsce zajęli ex aequo Toenseth i Fredrik Riseth.

 

WYNIKI

 

 

YANAN SPRINT

 

Czyżby Chińczycy pozazdrościli Koreańczykom Igrzysk w PyeongChang? Na miejskie sprinty rozgrywane pod egidą FIS w miejscowości Yanan ściągnęli największe gwiazdy Pucharu Świata w tej konkurencji. W Chinach mogliśmy oglądać między innymi: Johannesa Klaebo, Federico Pellegrino i Lucasa Chanavat, czyli pierwszego, drugiego i trzeciego zawodnika klasyfikacji sprinterskiej Pucharu Świata w tym sezonie. W zawodach zwyciężył Pellegrino przed Chanavat’em i Marti Jylhae. Johannes Klaebo wywrócił się na starcie biegu półfinałowego i zakończył rywalizację na 11 pozycji.

 

WYNIKI

 

Wśród kobiet stawka startujących nie była tak mocna, jednak organizatorzy mogą pochwalić się między innymi nazwiskiem zwyciężczyni – Laurien Van Der Graaf.

 

WYNIKI

 

 

Zdjęcie: Red Bull Janteloppet

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl