Rosyjsko-białoruskie pojedynki i powtórka finału Igrzysk Olimpijskich w 45. Murmansk Russialoppet! [WYNIKI]

2018-03-31

Euroloppet to cykl maratonów narciarskich rozgrywanych w całej Europie. Ostatni jego przystanek w tym roku rozegrany został w rosyjskim Murmańsku.

Alexey Petukhov w szczycie swojej kariery był jednym z czołowych sprinterów Pucharu Świata. W kończącym się sezonie próżno było szukać Rosjanina w międzynarodowych zawodach najwyższej rangi, jednak sprinterskie umiejętności przydały mu się w biegu na 50km techniką dowolną 45. Edycji Murmansk Russialoppet. Petukhov o 0,5s pokonał Białorusina Yury Astapenka. Astapenka polskim zawodnikom jest znany z wysokich lokat w zawodach Slavic Cup. Trzecie miejsce ze stratą 19s zdobył Sergei Dolidovich, który również pochodzi z Białorusi. Czwarte miejsce to drugi Rosjanin – Alexander Grebenko, a piąte rodak Astapenki i Dolidovicha – Michail Semenov.

WYNIKI 50F MĘŻCZYZN

Na tym samym dystansie w rywalizacji kobiet Białorusinki musiały uznać wyższość Rosjanek. Czołowe trzy miejsca dla Sbornej zdobyły: Anna Belaia -  zwyciężczyni biegu oraz Anastasia Vlasova, która to zajęła drugie miejsce i Ekaterina Burianina – trzecia. Miejsca 4 i 5 trafiło do Białorusi, a zdobyły je Polina Seronosova i Ina Lukonina.

WYNIKI 50F KOBIET

Pamiętacie państwo finał sprintu stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku? To wtedy na finiszowej prostej, do ostatnich metrów dwóch Rosjan walczyło o tytuł Mistrza Olimpijskiego. W Kanadzie o centymetry lepszy od Alexandra Panzhinskiyego okazał się Nikita Kriukov, dziś Ci sami panowali w podobnym stylu ścigali się o trzecie miejsce w biegu na 50km klasykiem podczas Murmansk Russialoppet i tym razem górą był Panzhinskiy. Bieg wygrał Alexey Dvoskin, który również na końcowych metrach ograł Alexandra Grebenko. Czołowa dwójka to również reprezentacji Rosji.

WYNIKI 50C MĘŻCZYZN

Ostatnia konkurencja to pierwsze białoruskie zwycięstwo na rosyjskiej ziemi. Najlepsza w biegu pań na 50km klasykiem z blisko 10-cio minutową przewagą okazała się Valiantsina Kaminskaya. Drugie i trzecie miejsce zdobyły Rosjanki: Diana Kinzagulova i Ksenia Konohova.