Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Czech na nartorolkach z udziałem Polaków. [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-09-28

Pierszy dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Czech na nartorolkach, które odbywają się w Libercu to biegi sprinterskie na dystansie 1,3 km. 

 

 

W pierwszym dniu Mistrzostw Czech, zawodnicy rywalizowali w sprintach stylem dowolnym. Najlepszą kobietą w kategorii U16 została Janickova Barbora. Jedyną startującą Polką w tej kategorii była Kinga Mareczek, która uplasowała się na piątej pozycji. Warto zaznaczyć, że w kwalifikacjach była na miejscu trzecim.

 

W tej samej kategorii wiekowej wśród mężczyzn, Zwyciężył Lukas Kalivoda. Tuż za podium swoje zmagania zakończył Oskar Finowski, a pierwszą dziesiątkę uzupełnił Jakub Świergiel.

 

W kategorii U18, nie mieliśmy żadnego reprezentanta Polski. W tej kategorii wśród kobiet zwyciężyła Matta Slonkova, a wśród mężczyzn najlepszy był Ondrej Manek.

 

Wśród juniorek ani seniorek nie odnotowaliśmy wyników Polek. Ale warto zaznaczyć, że w młodszej kategorii zwyciężyła Barbora Antosova, a w seniorach triumf odniosła Sandra Schutzova.

 

Jedynym Polakiem, który rywalizował dziś w kategorii juniorów był Oskar Wysocki, który zakończył rywalizację na miejscu 15. A zwycięstwo odniósł Vladimir Kozlovski.

 

Dwóch reprezentantów Polski, stanęło dziś na lini startu w kategorii senior. I Tak siódmą lokatę zajął Jan Antolec, a miejsce 16. Powerdrowało do Adriana Cheby.  Zwycięzcą okazał się być Michał Novak. 

 

WYNIKI

 

 

Komentarze - 4

ufff

Opublikowano: 2018-09-28 20:38:14

Warte odnotowania jest to, że wygrywajace w PL juniorki B: K.Kohutova i J.Brutus, w startach ze swoimi rodaczkami ledwie są w 10stce. Panowie trenerzy z PL, powinno Wam to dac do myślenia. To nie z dziećmi jest problemem, są tak samo zdolne jak Czesi!

brutus

Opublikowano: 2018-09-29 10:26:32

Do Pana ufff, ma Pan rację, że poziom w Czechach jest lepszy, ale musi Pan wziąść pod uwagę, że ten bieg to był sprint, w którym decydują sekundy. Dziś były zawody na 7,5km i myślę, że strata do pierwszego miejsca 4,1s na bardzo trudnej trasie to wcale nie gorszy poziom.

???

Opublikowano: 2018-09-29 13:02:08

Może ktoś wie dlaczego nie ma jeszcze kalendarza biegów a tylko jakiś projekt ze znakami zapytania? Modyfikować to chyba można zimą/zła pogoda/ a teraz warto już planować starty pod konkrety a nie projekty

:)

Opublikowano: 2018-10-01 14:28:49

to wie tylko ktoś, kto to sporządzał. Też mnie dziwi brak dystansów dla poszczególnych kategorii, itp. Ale może PZN chce wszystkich zaskoczyć, tak aby do dnia startu nie było wiadomo czy dziś biegniesz łyżwą sprint, czy klasykiem dystans:) Rok w rok to samo.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl