Mistrzostwa Czech na nartorolkach z udziałem Polaków. [WYNIKI]

2018-09-28

Pierszy dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Czech na nartorolkach, które odbywają się w Libercu to biegi sprinterskie na dystansie 1,3 km.

W pierwszym dniu Mistrzostw Czech, zawodnicy rywalizowali w sprintach stylem dowolnym. Najlepszą kobietą w kategorii U16 została Janickova Barbora. Jedyną startującą Polką w tej kategorii była Kinga Mareczek, która uplasowała się na piątej pozycji. Warto zaznaczyć, że w kwalifikacjach była na miejscu trzecim.

W tej samej kategorii wiekowej wśród mężczyzn, Zwyciężył Lukas Kalivoda. Tuż za podium swoje zmagania zakończył Oskar Finowski, a pierwszą dziesiątkę uzupełnił Jakub Świergiel.

W kategorii U18, nie mieliśmy żadnego reprezentanta Polski. W tej kategorii wśród kobiet zwyciężyła Matta Slonkova, a wśród mężczyzn najlepszy był Ondrej Manek.

Wśród juniorek ani seniorek nie odnotowaliśmy wyników Polek. Ale warto zaznaczyć, że w młodszej kategorii zwyciężyła Barbora Antosova, a w seniorach triumf odniosła Sandra Schutzova.

Jedynym Polakiem, który rywalizował dziś w kategorii juniorów był Oskar Wysocki, który zakończył rywalizację na miejscu 15. A zwycięstwo odniósł Vladimir Kozlovski.

Dwóch reprezentantów Polski, stanęło dziś na lini startu w kategorii senior. I Tak siódmą lokatę zajął Jan Antolec, a miejsce 16. Powerdrowało do Adriana Cheby.  Zwycięzcą okazał się być Michał Novak.