Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Natalia Neprajewa i Johannes Klaebo wygrywają kwalifikacje sprintu na inaugurację Pucharu Świata w Ruka. Nasi nie awansują [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-11-24

Pierwsza konkurencja Pucharu Świata w biegach narciarskich 2018/2019 to sprinty stylem klasycznym rozgrywane w fińskiej miejscowości Ruka. Kwalifikacje na dystansie 1400 metrów wygrała Rosjanka Natalia Neprajewa (na zdjęciu) oraz wśród mężczyzn Norweg Johannes Klaebo.

 

2:56,60 minuty tyle wynosi czas zwyciężczyni kwalifikacji sprintu. 1,45 sekundy straciła do Rosjanki druga w biegu Norweżka Maiken Casperssen Falla, a pierwszą trójkę uzupełnia Szwedka Stina Nilsson.

Jedyna z naszych reprezentantek w tej konkurencji Urszula Łetocha zajęła 70 miejsce.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Jeżeli w awans Uli Łętochy do ćwierćfinałów mogli liczyć tylko najwięksi optymiści to w przypadku naszych panów nadzieje były z pewnością większe. Niestety  Maciej Staręga i Kamil Bury nie awansowali do dalszych biegów zajmując odpowiednio 52 i 53 miejsce ze stratą prawie 13 sekund.

Szczególnie szkoda Kamila, który na połowie dystansu zajmował dającą awans 24 lokatę ze stratą 3,2 sekundy do Klaebo. W drugiej części strata zawodnika wyniosła kolejne 9 sekund i marzenia o awansie do TOP 30 trzeba jeszcze odłożyć.

Kwalifikacje zwyciężył niesamowity Norweg Johannes Klaebo, który uzyskał czas 2:28,95 (dystans 1,4km) i wyprzedził drugiego na mecie Erika Brandsdala o 3,21 sekundy. Pierwszą trójkę uzupełnił Rosjanin Aleksander Bolszunow.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

red

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl