Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Lillehamer: Maciej Staręga nie awansował do półfinału. Zwycięża Federico Pellegrino oraz Joanna Sundling [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-11-30

Maciej Staręga, jako jedyny z reprezentantów Polski, reprezentuje dziś nas w Pucharze Świata, który rozgrywa się w Norwegii w Lillehamer. W kwalifikacjach zajął 15 pozycję.

 

 

KWALIFIKACJE

 

W kwalifikacjach zwyciężył Norweg, Johannes Klaebo, drugi był Emil Iversen a na miejscu trzecim zameldował się Federico Pellegrino. 

Maciej Staręga z 15. wynikiem awansował do ćwierćfinałów. Jego strata do pierwszego Klaebo wynosiła 7,51 sekundy. 

 

 

WYNIKI

 

Wśrod kobiet zwyciężyła w kwalifikacjach Hanna Falk, druga była Ragnhild Haga, a numer trzeci w ćwierćfinałach będzie miała Stina Nillson. 

 

WYNIKI

 

 

ĆWIERĆFINAŁ 

 

Wśród kobiet do półfinału z faworytek awansowały Stina Nillson, Charlotte Kalla może faworytką nie jest, ale jej obecność z półfinale bardzo cieszy, Ingvild Flugstadt Oestberg, to one zmierzą się w pierwszym półfinale. Natomiast w drugim wystartują  Ragnhild Haga, Ida Igemarsdotter, Natalia Matveeva, Sadie Bjoersen, Hanna Falk, Moa Lundgren. 

 

W ćwierćfinałach odpadła jedna z faworytek Jessica Diggins. 

 

 

Maciej Staręga wystartował w czwartym przedostatnim ćwierćfinałem. Rywalizował z Gjoere Thefre, Hakola Ristomatti, Didrik Thoenseth,Joli Maek. Jednak przybiegł szósty na linię mety i nie awansował do półfinału. 

 

FINAŁY

 

W finale kobiet, zobaczyliśmy aż cztery reprezentantki Szwecji, amerykankę Sadie Bjoersen oraz Norweżkę Steevas Skistaad. Zwyciężyła, 24 letnia Joanna Sundling, ktora na finiszu pokonała Stine Nillson, a najniższy stopniu podium stanęła Sadie Bjoersen. 

 

WYNIKI 

 

Wśrod mężczyzn zwyciężył Federico Pellegrino pod nieobecność w finale Johannesa Klaebo, który w półfinale złamał kija. Drugie miejsce zajął Emil Iversen, a najniższy stopień podium zajął Alex Harvey. 

 

WYNIKI

 

 

Natalia Surdyka 

Komentarze - 2

??

Opublikowano: 2018-11-30 12:55:46

Ptaszkowa przesunięta? szkoda może jednak warto zrobić w terminie biorąc pod uwagę zawody na Słowacji

Wkurzony

Opublikowano: 2018-12-01 13:12:27

Dajcie spokój już z tą Ptaszkową. Nie ma innych tematów? Pytajnik zajmij się swoim Ptaszkiem.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl