Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biegi sztafetowe na zakończenie w Beitostolen. Zwycięstwa Norwegów [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-12-09

Ostatni dzień rywalizacji w ramach Pucharu Świata w Beitostolen, to biegi sztafetowe. Najlepszą reprezentacją wśród Pań jak i Panów była reprezentacja Norwegii. 

 

 

Sztafety kobiet rozgrywają się na dystansie 4x5 km. W dniu dzisiejszym było całkiem emocjonująco. 

Po pierwszej zmianie na prowadzeniu mogliśmy zobaczyć reprezentację Rosji, przed Stanami Zjednoczonymi i 9 sekund przed Norwegią I.

Drugą zmiana już nie pozostawała złudzeń. Therese Johaug, szybko nadrobiła małe straty i z przewagą 9,4 sekundy na reprezentacją Rosji, oraz niespełna 16. nad Finlandią, przybiegła na metę.

Po trzeciej zmianie kolejność miejsc w czołówce się nie zmieniła, a, różnice czasowe były bardzo podobne. Czwarta zmiana jednak obfitowała w dużo emocji. W reprezentacji Norwegii pobiegła Ingvild Oestberg, która była nie zagrożona i przyprowadziła reprezentację na pierwszej lokacie. O pozostałe dwa miejsca walczyła reprezentacja Finlandii oraz dwie reprezentację Rosji.

I tak że stratą 37,3 sekundy na drugiej pozycji przybiegła reprezentacja Rosji II, a tuż za nią Finlandia. Czwartym miesjcem musiała się obejść pierwsza  reprezentacja Rosji.

Można powiedzieć, że nieco zawiodła reprezentacja Szwecji, która uplasowała się na miejscu szóstym, a tuż przed nimi finiszowały Amerykanki.

WYNIKI

 

 

Wśrod mężczyzn również nie było mocnych na reprezentację Norwegii, która zajęła dwa miejsca na podium. Resztę Świata dzielnie broniła Rosja, która otarła się o zwycięstwo, przegrywając zaledwie 0,7 sekundy. Na miejscu trzecim uplasowała się druga drużyna Norwegii, tracąc już 53 sekundy. 

Inne zespoły niestety nie nawiązały walki z tą trójką. Czwarta na mecie reprezentacja Szwajcarii straciła ponad 2 minuty do zwycięzcy, i minutę do trzeciego zespołu. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl