Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Slavic Cup: Strbskie Pleso pod znakiem biegów długich stylem klasycznym [WYNIKI + LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-12-15

Pierwszy dzień rywalizacji w Szczyrbskim Plesie to biegi stylem klasycznym na dystansie 7,5 i 10 km. Wśród startujących mamy dużą grupę reprezentantów z Polski. Zwycięstwo w dniu dzisiejszym odniosła Justyna Kowalczyk w kategorii kobiet, a wśród mężczyzn triumfował Peter Mlynar ze Słowacji. 

LISTY STARTOWE   jutrzejszych sprintów 

 

Dzisiejsze zawody na Słowacji to piewrsza część polskich kwalifikacji do Europejskiego Festiwalu Młodzieży [EYOF 2019]. W Szczyrbskim Plesie, mogliśmy zobaczyć liczną grupę reprezentantów Polski, dla których ten start to tak naprawdę inauguracja sezonu startowego. 

 

Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Kowalczyk, która zdeklasowała rywalki. Mijesce drugie zajęła Eliza Rucka, ze stratą 1:19 sekund. Miejsce trzecie zajęła Agata Warło, która jak widać pomału wchodzi w sezon i prezentuje coraz lepsze rezultaty. Jej strata to 1:25. 

Tuż za podium znalazła się Magdalena Kobielusz (+1:55), piąta była Weronika Kaleta (+2:02), a szóstkę uzupełniła Klaudia Kołodziej, ktora również mocno powalczyła w dzisiejszych zawodach (+2:05).

Warto zaznaczyć, że nasze sześć pierwszych zawodniczek było w pierwszej 10 tych zawodów, także można to uznać za taką małą deklasację zawodniczek z Czech czy Słowacji. 

 

WYNIKI KOBIET

 

 

Wśród mężczyzn, zwycięstwo odniósł dziś Peter Mlynar, reprezentant Słowacji o 44 sekundy pokonał drugiego na mecie Jana Antolca. Miejsce trzecie zajął Jan Koristek ze Słowacji. 

 

W top 10 znaleźli się jeszcze, piąty dziś na mecie Paweł KLisz ((+1:01,3) szósty Kacper Antolec (+1:01,4) rywalizacja między tymi zawodnikami była bardzo zacięta, gdyż dzieliło ich na mecie 0,1 sekundy! Na miejscu ósmym linię mety przekroczył Wiktor Czaja (+1:50) dziewiątą pozycję zajął Dawid Damian (+1:56), a pierwszą dziesiątkę zamknął Krzysztof Małkiński (+2:02)

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Natalia Surdyka 

Komentarze - 6

taka uwaga

Opublikowano: 2018-12-15 17:21:17

Pani Natalio, trochę bardziej powinna Pani się przykładać do pisania newsów. Tu Lukas Mlynar zamiast Peter, w poście wcześniej zamiast Johannes Klaebo to Boe. Straszny chaos w tym wszystkim. Powodzenia w staranności.

Natalia Surdyka

Opublikowano: 2018-12-15 19:01:12

Mój bład. Przeprasza. I dzięki za uwagę :) Pozdrawiam

Gonzo

Opublikowano: 2018-12-15 19:36:35

Rany.... Pani się nie uczy, Pani "przeprasza" (sic!)

Ania

Opublikowano: 2018-12-15 21:03:12

Skoro już o tym mowa, to oprócz błędów merytorycznych trudno nie zauważyć innych: Ortografia na poziomie podstawówki. Interpunkcja jako dzieło przypadku. Stylistyka bezwzględnie obnaża ubożuchne słownictwo i brak oczytania. Przykład błędów ortograficznych tylko z tego tekstu: mijesce, także (w znaczeniu: tak więc). W innym tekście pojawił się prawdziwy rarytas ortograficzny: austryjacki! Przykłady błędów interpunkcyjnych: „Dzisiejszym startem rozpoczęły się kwalifikacje do Europejskiego Festiwalu Młodzieży [brak przecinka] o czym informowaliśmy już wcześniej.” „W Szczyrbskim Plesie, [niepotrzebny przecinek] mogliśmy zobaczyć liczną grupę reprezentantów z Polski, dla których ten start to tak naprawdę inauguracja sezonu startowego.” „Mijesce drugie zajęła Eliza Rucka, [niepotrzebny przecinek] ze stratą 1:19 sekund.” „Miejsce trzecie zajęła Agata Warło, która [przecinek] jak widać [przecinek] pomału wchodzi w sezon i prezentuje coraz lepsze rezultaty.” Na koniec przykład błędu stylistycznego (powtórzenie) i czegoś, co nazywam nieumiejętnością precyzyjnego formułowania myśli: „Warto zaznaczyć, że nasze sześć pierwszych zawodniczek było w pierwszej 10 tych zawodów, także można to uznać za taką małą deklasację zawodniczek z Czech czy Słowacji.” Lektura tych tekstów to cierpienie.

Natalia Surdyka

Opublikowano: 2018-12-16 13:01:59

Ooo proszę, widzę że mamy wśród czytelników samych mistrzów ortografii, interpunkcji i generalnie same "ASY" które nigdy w życiu nie popełniły żadnego błędu stylistycznego, ortograficznego czy jakiegokolwiek! Jeśli tak ciężko czyta się te teksty, to mam dla Pani rozwiązanie. Nie czytać ich :) Jeśli ma Pani na tyle czasu aby wypisywać tak konstruktywne komentarze na temat związany ze sportami zimowymi, i nie tylko... to zachęcam, może chciałaby Pani spróbować swoich sił w naszej redakcji? Napisanie często w przeciągu jednej godziny, (bo tak są poustawiane zawody) kilku artykułów przez jedną osobę z pewnością nie będzie stanowiło dla Pani problemu, i nie będzie musiałą Pani patrzeć na wyżej napisane wypociny :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

w

Opublikowano: 2018-12-16 12:53:15

A polskie seniorki po stracie parawanu jakim byla Justyna przestały trenować? Przeciez ponoc kazda z nich z jakiegoś klubu byla który ja trenował...czemu nie startują? Te mlode by je tak łatwo pokonywaly gdy je wreszcie dopuszczono do wyższej rywalizacji,

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl