Davos: Na początek sprinty stylem dowolnym. Maciej Staręga na 29 miejscu [WYNIKI]

2018-12-15

Sprinty stylem dowolnym otworzyły weekend Pucharu Świata w Davos. Zwycięsto odnieśli Stina Nillson oraz Johannes Klaebo. Maciej Staręga zakończył rywalizację na 29. miejscu.

FINAŁY

W biegu finałowym Pań, zobaczyliśmy na podium pierszą trojkę z biegu kwalifikacyjnego, tylko w odwrotnej kolejności. Zwyciężyła Stina NIllson, miejsce drugie zajęła Sophie Caldwell, a na najniższym stopniu podium znalazła się Maja Dahlqvist.

Wśród mężczyzn zwyciężył podobnie jak w kwalifikacjach Johannes Klaebo, miejsce drugie zajął zwycięzca sprzed tygodnia  Federico Pellerino, a na miejscu trzecim mała niespodzianka, znalazł się Francuz Baptiste Gros.

Maciej Staręga, biegnąc w pierwszym ćwierćfinale zajął szóstą lokatę i nie awansowałdo półfinału. Swoje zmagania zakończył na miejscu 29.

KWALIFIKACJE

Wśród kobiet mieliśmy w dniu dzisiejszym trzy nasze reprzentantki. Najlepiej z naszych zawodniczek zaprezentowała się Monika Skinder. Polka zajęła 43. pozycję, tracą 13,55 do zwyciężczyni. Awans do ćwierćfinału dzieliły nespełna cztery sekundy naszą zawodniczkę. Na mijescu 58. zakończyła rywalzację Urszula łętocha, a 64. była Izabela Marcisz.

Zwyciężyła amerykanka Sophie Caldwell, przed Mają Dahlqvist oraz Stiną Nillson.

Wśród mężczyzn do ćwierćfinału awansował Maciej Staręga. Polak zajął w kwalifikacjach 29. pozycję ze stratą 6,55 do wygrywającego kwalifikacje Johannesa Klaebo. Miejsce drugie zajął Lukas Chavanat, a na trzeciej pozycji zakwalifikował się Federicco Pellegrinno.

Kamil Bury zakończył rywalizację na 70. pozycji, natomiast Dominik Bury był 73.