Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Davos: Na początek sprinty stylem dowolnym. Maciej Staręga na 29 miejscu [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-12-15

Sprinty stylem dowolnym otworzyły weekend Pucharu Świata w Davos. Zwycięsto odnieśli Stina Nillson oraz Johannes Klaebo. Maciej Staręga zakończył rywalizację na 29. miejscu. 

FINAŁY

W biegu finałowym Pań, zobaczyliśmy na podium pierszą trojkę z biegu kwalifikacyjnego, tylko w odwrotnej kolejności. Zwyciężyła Stina NIllson, miejsce drugie zajęła Sophie Caldwell, a na najniższym stopniu podium znalazła się Maja Dahlqvist. 

 

WYNIKI 

 

 

Wśród mężczyzn zwyciężył podobnie jak w kwalifikacjach Johannes Klaebo, miejsce drugie zajął zwycięzca sprzed tygodnia  Federico Pellerino, a na miejscu trzecim mała niespodzianka, znalazł się Francuz Baptiste Gros. 

Maciej Staręga, biegnąc w pierwszym ćwierćfinale zajął szóstą lokatę i nie awansowałdo półfinału. Swoje zmagania zakończył na miejscu 29. 

 

WYNIKI 

 

KWALIFIKACJE

 

Wśród kobiet mieliśmy w dniu dzisiejszym trzy nasze reprzentantki. Najlepiej z naszych zawodniczek zaprezentowała się Monika Skinder. Polka zajęła 43. pozycję, tracą 13,55 do zwyciężczyni. Awans do ćwierćfinału dzieliły nespełna cztery sekundy naszą zawodniczkę. Na mijescu 58. zakończyła rywalzację Urszula łętocha, a 64. była Izabela Marcisz.

Zwyciężyła amerykanka Sophie Caldwell, przed Mają Dahlqvist oraz Stiną Nillson. 

 

WYNIKI

 


Wśród mężczyzn do ćwierćfinału awansował Maciej Staręga. Polak zajął w kwalifikacjach 29. pozycję ze stratą 6,55 do wygrywającego kwalifikacje Johannesa Klaebo. Miejsce drugie zajął Lukas Chavanat, a na trzeciej pozycji zakwalifikował się Federicco Pellegrinno. 

 

Kamil Bury zakończył rywalizację na 70. pozycji, natomiast Dominik Bury był 73. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 4

Biegacz

Opublikowano: 2018-12-15 12:57:35

Johannes Boe wygrał kwalifikacje ? Myślałem, że startuje dziś w biathlonie :)

Natalia Surdyka

Opublikowano: 2018-12-15 19:06:03

Sorry. Moj błąd :) Więcej nie będzie :D Pozdrawiam

soad

Opublikowano: 2018-12-15 14:51:07

Monika Skinder znakomicie - zdecydowanie najlepsza zawodniczka urodzona w XXI wieku. Myślałem, że lepiej wypadnie Urszula Łętocha. Izabela Marcisz skupia się pewnie na jutrzejszym biegu.

x

Opublikowano: 2018-12-15 17:08:29

Monika fajnie. Ulka beznadziejnie. Nie wiem czym są się uzasadnić takie kiepskie bieganie Uli.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl