Alpen Cup: Piąte miejsce Macieja Staręgi w sprincie [WYNIKI]

2018-12-21

Pierwszy dzień rywalizacji w ramach Alpen Cup, stoi pod znakiem biegów sprinterskich techniką dowolną. Wśród mężczyzn bardzo dobre 5. miejsce zajął Maciej Staręga, a przez kwalifikacje przebrnął także Dominik Bury, który uplasował się na 19. pozycji. Zawody wygrał Francuz Richard Jouve.

Francuz był dzisiaj bezkonkurencyjny i wygrał zarówno wyścig finałowy, jak i kwalifikacje. O jedno miejsce w porównaniu ze wstępną częścią zawodów spadł Staręga, natomiast Bury poprawił się o dwie lokaty. Drugie miejsce zajął Valentin Chauvin, a ostatnie miejsce na podium wywalczył Joeri Kindschi. Wśród kobiet zwyciężyła Lauren Van Graaff.

WYNIKI FINAŁÓW

KWALIFIKACJE

Zwycięstwo w kwalifikacjach odnieśli Lauren Van Graaff oraz Richard Jouve. Na miejscu czwartym zakończył kwalifikacje Maciej Staręga. Wśród mężczyzn w biegach finałowych zobaczymy dwóch reprezentantów Polski, ponieważ 21. lokatę uzyskał Dominik Bury i to oni uzyskali awans do ćwierćfinałów.

Poza czołową trzydziestką znalazł się Kamil Bury, który zakończył rywalizację na 44. pozycji, 70. był Mateusz Haratyk, Michał Skowron 80. miejsce 90. to Arkadiusz Posiadała.

Wśród zawodników do 20 roku życia (U20) również dobrze zaprezentował się Dawid Damian, który wprawdzie nie przebrnął do ćwierćifnałów ale zajął 35. miejsce i był bliski uzyskania awansu.

Wśrod kobiet żadna z naszych reprezentantek nie zdołała wywalczyć awansu do czołowej trzydziestki. Najlepiej zaprezentowała się Klaudia Kołodziej, ktory była 37. Joanna Bronisz zajęła 47. miejsce.

Wśród reprezentantek w kategorii (U20) najlepiej wypadła Justyna Stefaniuk, zajmując 34. miejsce. Na 36. lokacie uplasowała się Marcelina Wojtyła.