Alpen Cup: Dominik Bury na piątym miejscu w biegu stylem łyżwowym! [WYNIKI]

2018-12-22

Drugi dzień rywalizacji w ramach Alpen CUp w Valdidentro stał pod znakiem biegów dystansowych stylem łyżwowym. Bardzo dobrze zaprezentował się nasz zawodnik, Domink Bury który uplasował się na piątej pozycji!

W dniu dzisiejszym rywalizacja toczyła się na dystansach od 5 do 15 km stylem łyżwowym.

W rywalizacji mężczyzn na najdłuższym dystansie, zwyciężył Adreas Katz z Niemiec, tuż za nim uplasował się jego reprezentacyjny kolega Thomas Bing, a na najniższym stopniu podium znalazł się Hugo Buffard z Francji. Cała trójka zmieściła się w trzech sekundach różnicy! Co na tak długim dystansie, zdarza się dosyć rzadko.

Dominik Bury do zwycięzcy stracił 12 sekund i uplasował się na pozycji numer pięć. Jego starszy brat Kamil, zajął 31. pozycję, ze stratą ponad minuty.

Nieco poniżej oczekiwań spisał się Maciej Staręga. Zawodnik UKS Rawa Siedlce, zajął 71. pozycję i z ponad trzy minutową stratą przekroczył linię mety. Na 103. miejscu zawody zakończył dziś Akradiusz Posiadała, a 106. był Mateusz Szczotka.

W dzisiejszych zawodach wystartowali również Michał Skowron oraz Mateusz Haratyk, jednak nie ukończyli oni rywalizacji.

Wśród mężczyzn (U20) zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 km. I tak Dawid Damian, uplasował się na 43. pozycji, ze stratą (2:46,5), Wiktor Czaja, finiszował na miejscu 65. (+3:17,2) Michał Boreczek zakończył rywalizację na miejscu 70. (+3:27,7)

Kobiety, również biegały dziś na 10 km. Zwyciężyła Elisa Brocard z Włoch, przed Anouk Faivre Picon z Francji i Katheriną Henning z Niemiec.

Najlepszą reprezentantką Polski, była dziś Klaudia Kołodziej. Polka wywalczyła dziś 42. miejsce. Na 48. pozycji przybiegła Joanna Bronisz.

Wśro kobiet z (U20) najlepiej z naszych reprezentantek wypadła Jusyna Stefaniuk, zajmując 40. miejsce. Marcelina wojtyła została sklasyfikowana na miejscu 52.