Alpen Cup: Mass Starty na zakończenie rywalizacji w Valdidentro [WYNIKI]

2018-12-23

Ostatni dzień rywalizacji w Valdidentro, stał pod znakiem biegów ze startu wspólnego stylem klasycznym, na dystansie 10 i 15 km.

Na dystansie 15 km, rywalizowali dziś Panowie. Z dużą przewagą nad resztą zawodników, linię mety przekroczył Maurice Manificat. Francuz na każdym pomiarze czasu notował najlepsze rezultaty. Ponad 40 sekund do zwycięzcy stracił Maicol Rastelli z Włoch, a trzecią pozycję zajął Szwajcar Beda Klee.

Dziś jedynym reprezentantem Polski w tej kategorii był Michał Skowron, który uplasował się na miejscu 77.

Kadra A mężczyzn dziś nie startowała.

Wśród zawodników startujących w kategorii do 20 lat, zwyciężył Florian Knopf, niespełna cztery sekundy stracił do niego, jego reprezentacyjny kolega Jacob Milz. Pierwszą trójkę uzupełnił Jules Chappas z Francji.

Michał Boreczek, zajął dziś 57. miejsce.

W kategorii kobiet na dystansie 10 km, zwyciężyła Antonina Frabel, wyprzedzając o 0,1 sekundy Anouk Fiavre i o 11. sekund Annę Comarelle z Włoch.

Klaudia Kołodziej zakończyła dziś rywalizację na 37. pozycji.

Wśród kobiet w kategorii (U20) zwyciężyła Barbora Havlickova. Czeszka na finiszu ograła Jessice Loeschke. Nieco ponad 11. sekund straty miała Nadia Kaelin, która zajęła trzecią pozycję.

Dwie polki mieliśmy w tej konkurencji. I tak 46. miejsce zajęła Justyna Stefaniuk, a dwie pozycje niżej uplasowała się Marcelina Wojtyła.