Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Izabela Marcisz i Jan Koristek wygrywają w Strbskim Plesie! [SLAVIC CUP]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-12-29

W Strbskim Plesie na Słowacji rozgrywana jest 61 edycja Memoriału 24 Poległych Bohaterów SNP. Zawody te zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup. Bieg na 5 km stylem dowolnym kobiet wygrała Izabela Marcisz! W biegu na 10 km mężczyzn najszybszy okazał się Jan Koristek.

 

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły kobiety. Mierzyły się one dziś z dystansem 5 km, miały do pokonania jedno okrążenie o sumie wzniesień 174 metrów. Najszybsza okazała się reprezentantka Polski - Izabela Marcisz! Drugie miejsce ze stratą 29 sekund zajęła Ina Lukonina z Białorusi, a trzecia ze stratą 43,3 sekundy była reprezentantka gospodarzy - Barbora Klementova. Miejsca 4-6 zajęły kolejne zawodniczki z Polski. Wszystkie zanotowały bardzo małe straty do miejsca na podium: 4. Magdalena Kobielusz (+44s), 5. Weronika Kaleta (+45,5s), 6. Agata Warło (+48,1s).

 

Spośród reprezentantek Polski mających szansę wystartować w Europejskim Festiwalu Młodzieży - EYOF Sarayewo 2019 najlepiej zaprezentowały się:

 

8. Monika Skinder

9. Karolina Kukuczka

14. Karolina Kaleta

17. Sonia Miczołek

19. Kamila Gąsienica

 

 

WYNIKI

 

Po paniach na trasę biegu wyruszyli panowie. Mierzyli się dziś z dystansem 10 km, mieli do pokonania dwie pięciokilometrowe pętle. Zwyciężył, ku uciesze miejscowych kibiców, Jan Koristek, reprezentant Słowacji. Drugie miejsce ze stratą 7 sekund wywalczył najlepszy z Polaków - Jan Antolec. O trzecie miejsce walczyli kolejni Polacy - Paweł Klisz i Kacper Antolec. Ostatecznie Paweł okazał się o 0,5s szybszy, ale Kacper również ma powody do zadowolenia. Zdobył fis punkty 74,86 czym wypełnił minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata.  Czołową "szóstkę" uzupełniają Tsimur Laskin z Białorusi i Martin Penchev z Bułgarii.

 

Z walki o reprezentowanie Polski na EYOF-ach najbardziej zadowoleni dziś mogą być:

 

11. Sebastian Bryja

18. Robert Bugara

28. Grzegorz Zawada

30. Bartosz Cielniak

 

WYNIKI

 

Arkadiusz Posiadała

 

Komentarze - 1

lgosia

Opublikowano: 2018-12-29 20:30:39

Justyna Stefaniuk 15

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl