Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Hania Popko na podium sprintów FIS w łotewskiej Madonie [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-12-29

15 letnia juniorka C, Hania Popko z  klubu UKS Hubal Białystok zajęła dzisiaj trzecie miejsce w sprintach stylem dowolnym rozgrywanych w łotewskiej miejscowości Madona. W zawodach FIS Hania startowała w kategorii seniorek. Gratulujemy.

 

W rozgrywanych w łotweskim ośrodku narciarskim Madona zawodach FIS startowali reprezentanci Łotwy, Litwy, Estonii, Białorusi oraz Polacy z klubu UKS Hubal Białystok.

W eliminacjach sprintu kobiet Hania zajęła szóste miejsce w stawce zawodniczek, z których była najmłodsza. W finale nastolatka z Białegostoku zajęła wyśmienite trzecie miejsce. To jednak nie wszystko, FIS-punkty wywalczone dzisiaj przez białostoczankę dają jej drugie miejsce na listach światowych FIS-punktów wśród dziewcząt urodzonych w 2003 roku.

Trener Hani, Adam Roszkowski po eliminacjach nie krył zadowolenia, mówiąc, że zawodniczka powalczy jeszcze dalej, powalczyła.

Gratulujemy wyniku.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

WYNIKI FINAŁÓW

 

W sprintach mężczyzn 23 lokatę zajął Kacper Kucharski, także podopieczny trenera Roszkowskiego z UKS Hubal Białystok.

 

kace

foto: profil FB zawodniczki

Komentarze - 3

:)

Opublikowano: 2018-12-29 19:39:28

Nooo ej, przed Hania w Q była dziewczynka z 2003. Więc miała lepsze fisy. Ale gratulacje!

kace

Opublikowano: 2018-12-29 20:12:53

Fakt, dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione

Zainteresowany

Opublikowano: 2018-12-29 21:54:34

Proszę sprawdzić FIS punkty osiągane przez dziewczyny na poszczególnych zawodach z rocznika 2003. Pierwsza Rosjanka miała poniżej 300, lecz tak jest liczony współczynnik do listy, że ma pokazane wyższe . Trzeba poczekać do 17 stycznia na publikację 5 listy FIS punktów. Niemniej, wynik super.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl