Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS Toblach: Dystans stylem dowolnym wygrywają Sergey Ustiugov oraz Natalia Nepryaeva [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-12-30

Drugi dzień rywalizacji w ramach Tour de Ski, to biegi interwałowe na dystansie 10 i 15 km. stylem łyżwowym. Wśród kobiet triumfowała Natalia Nepryaeva z Rosji, dla której było to pierwsze zwycięstwo w karierze w Pucharze Świata. Wśród mężczyzn zwyciężył jej kadrowy kolega Sergey Ustiugov. 

 

 

Na starcie Panów na 15 km, mogliśmy oglądać ponad stu zawodników. Wśród nich najlepszym okazał się być Sergey Ustiugov. Rosjanin zanotował ponad 12 sekund przewagi nad drugim Simenem Hegstadem Kruegerem. Na miejscu trzecim stanął Aleksander Bolshunov, że stratą ponad 20 sekund. 

 

Próżno było szukać na podium  w dzisiejszym biegu Johannesa Klaebo. Norweg, zajął dziś dopiero 12. miejsce, a do Ustiugova, stracił ponad 40. sekund. 

 

Najlepiej z naszych reprezentantów w tym biegu wypadł Dominik Bury. Zawodnik MKS Istebna, zajął dziś 48. miejsce, że stratą 1:47,5. Do pierwszej "30" naszego zawodnika, dzieliło równo pół minuty. 

Na miejscu 84. zakończył dziś  rywalizację Kamil Bury, a miesjce 98. zajął Maciej Staręga. 

 

WYNIKI

 

Rosjanka zwyciężyła dziś w biegu na 10 km stylem dowolnym. Tylko 0,3 sekundy za nią znalazła się Ingvild Flugstadt Oestberg, a na miejscu trzecim przybiegła na linię mety Anastazja Sedova, ze stratą nieco ponad 10 sekund, która również ustanowiła dziś swój życiowy wynik. Rosjanka nigdy wcześniej nie plasowała się na pucharowym podium. 

Zawodniczka, że wschodu już wcześniej udowadniała, że w technice łyżwowej czuje się znacznie lepiej niż w klasyku, jednak nie była stawiana dziś w gronie faworytek. Warto dodać, że na początku sezonu Izabela Marcisz, miała niewielką stratę do dzisiejszej zwyciężczyni (nieco ponad minute w zawodach w Olos) 

Na miejscu czwartym zakończyła dziś rywalizację Krista Parmakoski, piąta była Heidi Weng, a pierwszą szóstkę uzupełniła Jessica Diggins.

Jedyną reprezentantką Polski w Toblach, jest Urszula Łętocha, która zajęła w tym biegu 65. miesjce.

 Po godzinie 14. wystartują Panowie na dystansie 15 km. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

Fot: langrenn.com

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl