Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Oestberg i Iversen wygrywają w Oberstdorfie! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-01-02

Czwarty etap XIII edycji Tour de Ski to biegi ze startu wspólnego stylem klasycznym. Najlepsza w biegu na 10 km kobiet okazała się Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg! Bieg na 15 km mężczyzn również wygrał reprezentant Norwegii - Emil Iversen.

 

Czwarty etap XIII edycji prestiżowego cyklu Tour de Ski to biegi ze startu wspólnego stylem klasycznym. Kobiety rywalizowały dziś na dystansie 10 km, a do rozstrzygnięcia zwycięstwa potrzebny był fotofinisz! Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg o zaledwie 0,1 s pokonała Natalię Nepryaevą z Rosji. Trzecia na mecie kolejna reprezentantka Sbornej - Anastasia Sedova. Miejsca tuż za podium zajęły: 4. Astrid Jacobsen, 5. Krista Parmakoski, 6. Yulia Belorukova. 

 

30. na mecie zawodniczka Sara Pellegrini z Włoch, a jej strata wyniosła +2,06. Do biegu wystartowało 47 zawodniczek, 45 ukończyło rywalizację. Jedyna nasza reprezentantka - Urszula Łętocha zajęła ostatnie miejsce. 

 

WYNIKI

 

Zwyciężczyni dzisiejszego biegu - Oestberg objęła również prowadzenie w klasyfikacji Tour de Ski. Drugie miejsce, ze stratą 24 sekund do Oestberg zajmuje Natalia Nepryaeva, a trzecie ze stratą 1 minuty i 10 sekund Yulia Belorukova.

 

KLASYFIKACJA TOUR DE SKI

 

Bieg mężczyzn był bardzo wyrównany, do ostatnich kilometrów w walce o zwycięstwo liczyło się około 50 zawodników. Najlepszy na finiszu z dużej grupy okazał się Emil Iversen. Drugie miejsce wywalczył Włoch Francesco De Fabiani, a trzeci był Rosjanin Sergey Ustiugov. 30. na mecie Japończyk Keishin Yoshida stracił do zwycięzcy 18 sekund. Bieg ukończyło 70 zawodników. Polacy nie startowali.

 

WYNIKI

 

W klasyfikacji Tour de Ski na prowadzeniu Johannes Hoesflot Klaebo. 15 s do Norwega traci Sergey Ustiugov, a trzeci w tej klasyfikacji Emil Iversen  traci 31 sekund.

 

TOUR DE SKI

 

Zdjęcie: Paweł Hajda

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 4

Sherki

Opublikowano: 2019-01-02 20:30:55

Przykra sprawa, gdy nasza zawodniczka zamyka stawkę. Ula zrobiła progres,ale chyba Jej możliwości są ograniczone. Miała startować do końca cyklu, a na liście startowej jutrzejszego biegu już Jej nie ma. Słabo:(

xx

Opublikowano: 2019-01-03 18:01:57

Progres? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

wow

Opublikowano: 2019-01-02 23:25:09

Mnie nie przeszkadza ze jest ostatnia ze startujących. Moze to nie jest jej dystans ale q... nać czemu nie startuje do końca. Już sie spociła jak poprzednie rekreantki?

panowie

Opublikowano: 2019-01-03 18:51:54

Polacy nie startowali!!!! chwała pani Uli za obronę honoru polskich biegów. może za rok wysłać tam chętnych na wszystkie starty co?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl