Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: Bieg pościgowy kobiet wygrywa Oestberg! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-01-03

Bieg pościgowy kobiet na dystansie 10 km stylem dowolnym, piąty etap Tour de Ski wygrywa Norweżka Ingvild Fludstad Oestberg. Czas dnia zanotowała Amerykanka Jessica Diggins.

 

Różnice pomiędzy Paniami na starcie biegu pościgowego były na tyle duże, że większość zawodniczek pokonywało trasę w pojedynkę. Od startu do mety stawce przewodziła Ingvild Flugstad Oestberg, a za jej plecami podążała Natalia Nepryaeva. Dopiero w walce o trzecie miejsce liczyły się trzy zawodniczki biegnące wspólnie: Yulia Belorukova, Jessica Diggins i Krista Parmakoski. Diggins i Belorukova w końcowej fazie biegu zgubiły jednak Finkę i we dwie walczyły na finiszu o miejsce na podium. Na mecie o 0,1 s szybsza była Amerykanka. Bieg ukończyło 38 zawodniczek. Urszula Łętocha zrezygnowała z dalszego udziału w imprezie.

 

WYNIKI

 

Z uwagi na fakt, że był to bieg pościgowy z całego cyklu, klasyfikacja Tour de Ski wygląda teraz identycznie jak wyniki dzisiejszych zawodów. Na prowadzeniu Oestberg, 35 sekund traci do niej Natalia Nepryaeva, a trzecia Jessica Diggins ma stratę 1:22.

 

TOUR DE SKI

 

Najlepszy czas netto w dzisiejszym biegu pościgowym wykręciła Jessica Diggins, oznacza to, że może do swojego dorobku punktowego w Pucharze Świata doliczyć 50 pkt za zwycięstwo w etapie wyścigu wieloetapowego. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Krista Parmakoski, a trzecie Oestberg.

 

WYNIKI NETTO

 

Jutro dla zawodników startujących w Tour de Ski dzień przerwy, a już pojutrze, 5 stycznia ścigać się będą w biegach ze startu wspólnego stylem klasycznym w Val di Fiemme.

 

Zdjęcie: Ingvild Oestberg (Fischer)

Arkadiusz Posiadała

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl