Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OPA: Dzień drugi to dystanse techniką łyżwową w Novym Mescie. Zwycięstwo Sebastiana Bryji w U18 [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-01-05

Drugi dzień rywalizacji w ramach FIS OPA w Novym Mescie to biegi stylem łyżwowym. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od 5 km do 15 km. Świetnie zaprezentowali się przede wszystkim zawodnicy w kategorii U18. Zwycięstwo w tej kategorii odniósł Sebastian Bryja. 

 

 

Wśród chłopców w kategori U18, zwyciężył nasz reprezentant Sebastian Bryja, nasz zawodnik zantował 2,5 sekundy przewagi nad drugim Jaume Puemo z Hiszpani. Na najniższym stopniu podium stanął Czech, Jakub Strouhal. 

Tuż za podium, był nasz kolejny reprezentant Robert Bugara, który stracił do zwycięzcy nieco ponad minutę. 8. miejsce zajął Bartosz Cielniak, a Kacper Kucharski zajął 33. pozycję. 

 

Bardzo ciekawie, wyglądała rywalizacja w kateogrii U18. Zwycięstwo odniosła Jolanta Byrtus, a podium uzupełniły Marta Slonkova oraz Katerina Tumova. Wszystkie to reprezentantki Czech. 

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza reprezentantka Karolina Kaleta. Polka zajęła szóste miejsce, ze stratą niespełna pół minuty do zwyciężczyni. Tuż za czołową "10" uplasowała się Kamila Gąsienica, 15. była Irena Szkurat, 18. Anna Berezecka, a miejsce 26. zajęła nasza najmłodsza reprezentantka Hanna Popko.

 

Wśród mężczyzn na dystansie 15 km. zwyciężył Robin Duvillard, trzy sekuny stracił do niego reprezentant Czech Michal Novak, a podium uzpełnił Hugo Buffard z Francji. 

 

Najlepszym z Polaków był Kacper Antolec, który zajął 54. miejsce. Wojciech Pelaczar zameldował się na mecie na 68. miejscu.

 

W kategorii mężczyzn U20, zwyciężył reprezentant Niemiec Friedrich Moch, miejsce drugie ze stratą niespełna 10 sekund, zajął Luca Del Fabro z Włoch. Najniższy stopień podium obsadził Mika Vermeulen z Austrii. 

Najlepszym z naszych reprezentantów był Dawid Damian, który zajął 29. miejsce. Michał Boreczek był 33. Wiktor Czaja, sklasyfikowany został na miejscu 43. Kolejno 50. i 51. miejsce zajeli Maciej Zdziechowski oraz Bartosz Głaz. 

 

W kategorii kobiet, startujących na 10 km. Zwyciężyła Antonina Frabel, miejsce drugie ze stratą 16,8 sekundy. zajęła Anna Comarella z Włoch, a na trzecim miejscu linię mety przekroczyła Sofie Krehl.

Klaudia Kołodziej, zajęła 28. pozycję, a Joanna Bronisz, była 31. 

 

Wśród dziewcząt U20, na dystansie 5 km, najlepsza okazała się być Barbora Havlickova z Czech. Niespełna 10 sekund straciła do zwyciężczyni Kim Hager reprezentantka Niemiec, a najniższy stopień podium zajęła Anja Weber.

Mieliśmy w tej kategorii, dwie Polki. Miejsce 31. zajęła Justyna Stefaniuk, a Marcelina Wojtyła, uplasowała się trzy oczka niżej. 

 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka

fot: Marcin Rzeszótko

Komentarze - 8

Pani Natalio

Opublikowano: 2019-01-05 14:40:21

Proszę wyjaśnić GDZIE JEST TZW KADRA ? To moja taka serdeczna prośba, bo nie rozumiem o co w tym ich tzw bieganiu na nartach chodzi? To są jakieś zakrojone na mega sukces działania? Czy zwykła zabawa na koszt państwa?

wow

Opublikowano: 2019-01-05 18:27:57

Gdzie na tej stronie mozna znalezc sklady kadr narodowych by zrozumieć kto zawodowiec a kto amator i kogo podziwiać a kogo wręcz przeciwnie. Ktos pisal o wysokim poziomie rywalizacji. Ty na podium Hiszpan Czesi...czy to świadczy o wysokim poziomie?

Natalia Surdyka

Opublikowano: 2019-01-05 19:37:02

Wkrótce nasza strona będzie modernizowana, więc na pewno pojawi się taka zakładka. Na ten moment odsyłam do linków poniżej https://skipol.pl/biegi_narciarskie_polska/artykul/11171 https://skipol.pl/strefa_pzn/artykul/11199 Pozdrawiam :)

wow

Opublikowano: 2019-01-05 21:52:16

Będzie wersja mobilna? Teraz najwięcej osób z nie korzysta.

???

Opublikowano: 2019-01-05 20:23:39

W U18 startowali tylko Czesi i 2 Hiszpanów, dobrze biegajacych.To były biegi przy okazji OPA. Czego oczekujesz? Że 17latkowie w Pucharze Swiata będą biegać? Wyluzuj. Takie oczekiwania miej do kadry seniorów.Młodzieży gratulacje się należą.

wow

Opublikowano: 2019-01-05 21:50:24

Do juniorów nic nie mam. To było ogólne stwierdzenie bo ktos gdzies napisal ze na tych zawodach wysoki poziom rywalizacji a Czechow na podiach widac.

do wow

Opublikowano: 2019-01-06 08:36:08

Czechów widać w U18, w U20 nie. U dziewczyn tak - Super Havlickova. Żebyśmy mogli marudzic ze tylko Czechów widać, powinniśmy im w szkoleniu w biegach i organizacji do kolan przynajmniej sięgać. Póki co jeszcze pięt nie widzimy.

Marzena

Opublikowano: 2019-01-05 18:52:13

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom Szkoły Sportowej w Zakopanem ! Ogromne brawa dla Was za świetny występ ! Trzymamy kciuki za kolejne zmagania .

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl