Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS: Ingvild Flugstadt Oestberg i Johannes Klaebo wygrywają Tour De Ski 2019 [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-01-06

Ostatni etap, rozgrywanego Tour de Ski to już tradycyjnie podbieg pod Alpe Cermis. Zwyciężczynią tych prestiżowych zawodów, została Norweżka Ingvild Flugstadt Oestberg, oraz w klasyfikacji mężczyzn, jej rodak Johannes Klaebo

 

 

Przed ostatnim etapem można było się spodziewać, jaki będzie rezultat na mecie. Norweżka wybiegła na trasę ponad 50 sekund nad drugą Natalią Nepryaevą z Rosji i ponad dwie minuty nad Kristą Parmakoski. Patrząc jak duże różnice były między tymi trzema zawodniczkami, można było przypuszczać, że tylko czwarta Yulia Belorukova, może pokusić się o walkę z Finką i wskoczyć na podium, jednak tak się nie stało. 

 

 Norweżka powiększyła, jeszcze swoją przewagę i na mecie zanotowała aż dwie minuty przewagi, nad drugą Rosjanką Natalią Nepryaevą. Miejsce trzecie zajęła Krista Parmakoski, Finka powiększyła przewagę nad czwartą Rosjanką i  cieszyła się z miejsca na podium. Tuż za nim, wyżej wspomniana Anastazja Sedova, piąta była Yulia Belorukova, a pierwszą szóstkę uzupełniła Jessica Diggins.

 

WYNIKI

 

W biegu mężczyzn pierwsze dwie lokaty zawodnicy, których brak miejsca na podium byłby spora niespodzianką. Pierwszy na mecie Alpe Cermis zameldował się Klaebo, Sergey Ustjugow przeciął linię mety jako drugi zawodnik TdS 2019. Trzecia lokata dla kolejnego Norwega, Simena Hegstada Kruegera, który awansował na podium z piątego miejsca.

 

WYNIKI

KLASYFIKACJA TDS

WYNIKI NETTO - czyli "goły" czas dzisiajeszego biegu

Natalia Surdyka

 

fot: sport.tvp.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl