Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Pierwsze Team Sprinty w sezonie na trasach w Dreźnie.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-01-13

Drugi dzień rywalizacji w Dreźnie to biegi sztafetowe, a dokładniej Team Sprinty. Zawodnicy najpierw musieli przebrnąć eliminacje, aby móc ewentualnie później zmierzyć się w biegach finałowych. Wśród kobiet zwyciężyła reprezentacja Szwecji, a u mężczyzn najlepsi byli Norwedzy. 

FINAŁY 

 

Wśród mężczyzn nie było mocnych na reprezentację Norwegii, która zajęła pierwsze i drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium mogliśmy oglądać Rosjanów. Warto dodać, że trzy ekipy dzieliło 0,8 sekundy. 

 

WYNIKI 

 

Wśrod kobiet w biegach finałowych, zwyciężyła reprezentacja Szwecji w składzie Stina Nillson oraz Maja Dalqvist, przed Szwecją II (Ida Ingemarsdoter, Joanna Sundling). Na miejscu trzecim uplasowała się Norwegia (Mari Eide, Maiken Caspersen Falla)

 

WYNIKI

 

ELIMINACJE

 

Wśród mężczyzn, w pierwszym półfinale zwyciężyła reprezentacja Norwegii w składzie, Pall Golberg i Eric Bransdal. przed Francją I (Lucas Chanavat, Richard Jouve) i Francją II (Renaud Jay, Baptiste Gros)

W drugim półfinale zwyciężyła reprezentacja Szwajcarii, przed Rosją i Włochami.

 

Polacy nie startowali.

 

W pierwszym półfinale kobiet, mogliśmy zobaczyć Polki w składzie Izabela Marcisz i Monika Skinder. Niestety nie udało im się awansować do finałowych biegów, gdyż Polki zaliczyły wywrotkę. Ostatecznie zostały zdyskwalifikwoane za kontakt Izy Marcisz z rywalką. Pierwsze w tych półfinałach, były Norweżki w składzie Marie Eide oraz Maiken Caspersen Falla. Drugie pzybiegły reprezentantki Szwecji (Ida Ingemarsdotter oraz Joanna Sundling), a trzecie Rosjanki Tatiana Aleshina i Natalia Matveeva. 

 

W drugim półfinale zwyciężyły Szwedki, w składzie Stina Nillson oraz Maja Dalqvist. Mijesce drugie zajęły Julia Kern oraz Sophie Caldwell, a na trzeciej pozycji przybiegły Słowenki, w składzie Alenka Cebasek oraz Katja Visnar. 

W tym biegu, na trasie mogliśmy zobaczyć drugą reprezentację Polski w składzie Weronika Kaleta oraz Urszula Łętocha. Zawodniczki jednak przybiegły na 9. pozycji i nie zakwalifikowały się do biegu finałowego. 

 

W biegach finałowych, zobaczymy jeszcze reprezentacje Niemiec, Czech oraz Szwajcarii. 

 

 

fot: social media/ Stina Nillson

Komentarze - 4

wow

Opublikowano: 2019-01-13 14:26:35

Wyniki moznaby podać w formie tabelki. Czyta sie łatwiej. A tekst uzupełnić nazwami krajów kt startowaly w półfinałach. Nadal nie znam miejsca Skinder i Marcisz. Nawet jesli byly ostatnie to mnie to nie przeszkadza. Tu czas ważny a nie miejsce bo to PS a one dopiero juniorki. Jesli mooznaa proszę podawać to następnym razem i nie brać uwag jako krytyki tylko jako prośbę od kibica.

wow

Opublikowano: 2019-01-13 15:29:55

Justyna pisze o dwóch wywrotkach. Wiec to dlatego nie bylo awansu. Szkoda ale zdarza sie. To jest sport.

do wow

Opublikowano: 2019-01-13 20:13:18

Polki zostały zdyskwalifikowane https://igrzyska24.poinformowani.pl

?

Opublikowano: 2019-01-13 17:28:50

Dlaczego Eliza Rucka nie startuje???

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl