Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Falla i Klaebo wygrywają sprint Pucharu Świata w Ottepae! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-01-19

Johannes Hoesflot Klaebo i Maiken Caspersen Falla zwyciężyli w sprincie stylem klasycznym rozgrywanym dziś w ramach Pucharu Świata w estońskiej Ottepae. Polacy nie startowali.

 

FINAŁY

 

Rywalizację w biegach finałowych zdominowali Skandynawowie. Do finału kobiet awans wywalczyły trzy reprezentantki Szwecji, Norweżka, Rosjanka i Słowenka. Najlepsza okazała się Maiken Caspersen Falla, drugie miejsce zajęła Rosjanka Natalia Nepryaeva, a trzecia była Maja Dahlgvist.

 

WYNIKI

 

W finale mężczyzn Rosjanin Alexander Bolshunov próbował stawić czoło koalicji 5 Norwegów. Ostatecznie zdołał wywalczyć drugie miejsce. Zwyciężył Johannes Klaebo, a trzecie miejsce wywalczył Paal Golberg.

 

WYNIKI

 

 

KWALFIKACJE

 

Najszybsza w biegu kwalifikacyjnym kobiet okazała się Szwedka Stina Nilsson. O 0,5 sekundy wolniej trasę pokonała druga na mecie, Norweżka Maiken Caspersen Falla, a trzecie Ida Ingemarsdotter straciła 1,3s. Trzydziesta na mecie zawodniczka straciła do zwyciężczyni niespełna 9 sekund. Bieg ukończyło 56 pań.

 

WYNIKI

 

O zwycięzce prologu mężczyzn pytać dwa razy nie trzeba. Kolejny raz najlepszy w biegu kwalifikacyjnym okazał się Johannes Hoesflot Klaebo. Niewielkie straty do Norwega zanotowali 2. Erik Valnes i 3. Alexander Bolshunov. Awans do czołowej trzydziestki dawał czas 10 sekund wolniejszy od zwycięzcy. Bieg ukończyło 69 zawodników. 

 

WYNIKI

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl