Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Johaug i Iversen najlepsi pierwszego dnia mistrzostw Norwegii [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-01-31

W Meraaker rozpoczęły się mistrzostwa Norwegii w biegach narciarskich. Bezkonkurencyjna na dystansie 10 km stylem klasycznym była Therese Johaug. O 5 km więcej do pokonania mieli mężczyźni, wśród których triumfował Emil Iversen.

 

Johaug zwyciężyła z czasem 26:06.4 i o ponad minutę i dziesięć sekund wyprzedziła Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ingvild Flugstad Oestberg oraz czwartą na mecie Heidi Weng. Dla 30-latki było to dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie w zaledwie jedenastu startach.

 

WYNIKI KOBIET

 

Bardziej wyrównaną rywalizację stoczyli mężczyźni, wśród których triumfował Iversen z czasem 36:42.8. Drugi na mecie ze stratą 7,3 sekundy był Martin Loewstroem Nyenget, a 8,7 sekundy stracił Hans Christer Holund.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

W środę mistrzostwa kraju zaczęły się także w szwedzkim Sundsvall. Wśród kobiet na 10 km stylem klasycznym zwyciężyła Ebba Andersson przed Charlotte Kallą i Eveliną Settlin. Na 15 km u panów najlepszy był Calle Halfvarsson, który wyprzedził Daniela Rickardssona oraz Jena Burmana.

 

WYNIKI KOBIET
WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl