Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

EYOF 2019, drugie złoto Szwajcarki Anji Weber, Polki daleko. Złoto dla Martina Moerka w biegu chłopców [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-02-12

Drugi dzień rywalizacji na zawodach zEYOF 2019 w Sarajewie to biegi dystansowe stylem dowolnym. Drugi złoty medal zdobywa Szwajcarka Anja Weber. Nasze zawodniczki poza czołówką. Monika Skinder dzisiaj nie startowała.

 

Szwajcarka dzisiaj zdobyła drugi złoty medal Europejskiego Festiwalu Młodzieży w biegach narciarskich, po wczorajszym tryumfie w biegu na 7,5 kilometra stylem klasycznym. Srebro dzisiaj wywalczyła Rosjanka Alena Baranowa, brąz dla zawodniczki Niemiec Helen Hoffman.

Na starcie pod nieobecność Moniki Skinder zobaczyliśmy dzisiaj trzy nasze zawodniczki. Najlepiej z nich zaprezentowała się Ewelina Kołodziej zajmując 40 miejsce, Kamila Gąsienica była 44, a Karolina Kukuczka 51. Bieg ukończyło 81 zawodniczek.

WYNIKI WOMEN

 

Druga konkurencja dzisiajszego dnia to bieg chłopców na dystansie 7,5 kilometra oczywiście również stylem dowolnym. Złoto i srebro na tym dystansie zdobyli Norwegowie Martin Moerk i Edvard Sandvik, medal brązowy dla Szwajcara Cla Ursin Nufera.

Z naszych reprezentantów najlepiej dzisiaj pobiegł Sebastian Bryja, który został sklasyfikowany na 23 miejscu. Kolejne miejsca Polaków to:

47. Robert Bugara

61. Bartosz Cielniak

63. Piotr Sobiczewski

WYNIKI MEN

 

Jutro zawodników czeka dzień przerwy, w czwartek 14.02 zostaną rozegrane sprinty indywidualne stylem klasycznym, w piątek ostatnią konkurencją EYOF 2019 w biegach narciarskich będa czterososbowe sztafety.

 

red

Komentarze - 11

wow

Opublikowano: 2019-02-12 12:01:20

Czy te dziewczyny trenują tylko w klubach?

redakcja

Opublikowano: 2019-02-12 12:05:01

Owszem, z wyjątkiem Moniki Skinder pozostałe zawodniczki trenują w szkole mistrzostwa sportowego i w klubach.

wow

Opublikowano: 2019-02-12 12:25:03

Czyli PZN powinien szybko sprowadzić zagranicznego trenera do któregoś SMS by sie te dziewczyny nie marnowały i nie trenowały nadaremnie ( czyli ciezka praca i żadnych wynikow).

;)

Opublikowano: 2019-02-12 14:36:38

Tak, jasne. Piszesz tak, jakbyś się z choinki zerwał. Do kadry juniorów i seniorów sam sobie Tajner zdecydował kto ma być trenerem a ty chcesz zagranicznych trenerów do szkoły:) Absolutnie nie znasz realiów ani układów, które rządzą polskimi biegami.

wow

Opublikowano: 2019-02-12 18:05:38

To po co męczyć sie w szkole skoro często w klubach maja lepszych trenerów? Przeciez ktos ich wytrenowal by wygrywali z konkurencją. Dziecka z ulicy do szkoły sportowej raczej nie przyjmą tam powinni być fachowcy najwyższej światowej klasy skoro się grupuje najzdolniejsza młodzież. Fachowcy pokroju Wieretenego a nie wfisci czy byli biegacze bez świetnych wynikow trenerskich. Tak chyba jest w Szwajcarii Francji itd bo medale workami zbierają. Trzeba równać do swiata a nie próbować odkryć koło.

do wow

Opublikowano: 2019-02-12 18:18:59

Ale komu to tlumaczysz? To chyba nie forum skipola decyduje o polityce PZN-u i braku systemu szkolenia.

wow

Opublikowano: 2019-02-12 18:46:21

Moze warto podyskutować. Jak sie milczy to wszyscy mogą udawać ze jest OK. I potem czytamy jaka to mamy leniwa i malozdolna. młodzież. Haha. A tu mikropanstewka typu Andorra czy mikropanstwa polowy województwa małopolskiego czyli Slowenia bija nas na łeb w sportach zimowych

:Ww

Opublikowano: 2019-02-13 00:36:03

Wow, możesz przecież używać tu drugiego nicka i sam ze sobą dyskutować o tym co powinien zrobić PZN. No chyba że już to robisz. Myślę że Apollo przeczyta, doceni wartość merytoryczną porad i postawi również na męskie biegi zapewniając we wszystkich SMS skutecznych trenerów zagranicznych, nie mówiąc o kadrze narodowej. Do dzieła! W Tobie nadzieja!

wow

Opublikowano: 2019-02-14 12:28:51

Mogę używać i 200 nickow tylko po co? Chce pobudzić dyskusje i tyle. Czy ciebie nie dziwi taka mala ilość komentarzy? Ja wiem ludzie sie boja bo albo sami biegają albo biegają ich dzieci. Nie krytykują ze strachu to zrozumiale skoro do IP ma dostęp tak wiele osob. No ale czemu nie komentują innych newsow? Czy tez ten sam strach przed identyfikacja?

stan

Opublikowano: 2019-02-12 14:08:39

Czy Monika Skinder jest lepsza w stylu klasycznym czy dowolnym? Na co możemy jeszcze liczyć na tych zawodach?

redakcja

Opublikowano: 2019-02-12 14:24:32

Liczymy jeszcze na medal w sprincie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl