Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ Seefeld 2019 złoto dla Szwedek, Polki na 13 miejscu [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-02-28

Bieg sztafetowy kobiet na dystansie 4x5km to nasza druga (po sztafecie sprinterskiej kobiet) szansa na miejsce w TOP 10. W naszej dryżynie pobiegły Monika Skinder i Justyna Kowalczyk (styl klasyczny) oraz Izabela Marcisz i Urszula Łętocha (styl dowolny). Plan sie nie powiódł, kończymy na 13 miejscu.

 

Złoty medal wywalczyła sztafeta Szwecji w składzie Ebba Andersson, Frida Karlsson, Charlotte Kalla i Stina Nilsson. Srebro dla Norweżek, brąz dla Rosji. Na szczególną uwagę zasługuje bieg na trzeciej zmianie Charlotte Kalli, która oddała swoją zmianę z 18 sekundami przewagi nad zespołem norweskim. Biegnąca na ostatniej zmianie Johaug, dogoniła Nilsson, próbowała na jednym z ostatnich podbiegów atakować, jednak nie dała rady. Nilsson w pięknym stylu ograła Norweżkę na finiszu.

 

W naszej sztafecie na wystrzał (start wspólny pierwszej zmiany) wyruszyła najmłodsza w kadrze Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski). Niestety Monika, zmęczona już chyba sezonem, nie utrzymała tempa i poniosła sporą ponad dwuminutową stratę.

Druga zmiana to już Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) która odrabiała straty na kolejnych kilometrach, ostatecznie przybiegła jako 14, niestety strata Justyny do liderek powiększyła sie o 20 sekund. Jednak Polki nie walczą o medale a o miejsce w pierwszej ósemce, i tutaj nasz mistrzyni podciągnęła naszą sztafetę o ponad 40 sekund.

Trzecia zmiana, pierwsza stylem dowolnym to Izabela Marcisz (SS Prządki Ski). Bardzo dobry bieg zawodniczki z Korczyny, Iza "wyciągnęła" Polskę na 11 miejsce, notując UWAGA! czwarty czas swojej zmiany. Brawo Iza!

Jako ostatnia na trasę wyruszyła Urszula Łętocha (LKS Markam Wiśniowa Osieczany), już po pierwszym kilometrze swojej zmiany awansowała na 10 pozycję, wyprzedzając zespół Czeszek. Ostatecznie kończymy na 13 miejscu.

Uff, do miejsca ósmego, które zapewnia stypendia i "spokój" zawodniczkom na kolejne dwa lata zabrakło niewiele, minutę i 4 sekundy. Jednak lekcja odrobiona, trzy debiutantki i Justyna Kowalczyk sztafetę mają już za sobą, wierzymy w to, że teraz będzie już z górki.

Oczywiście nie unikniemy pytań i podpowiedzi co by było gdyby lepiej pobiegła zmęczona sezonem Monika Skinder, czy lepszą opcją byłoby wystawienie zamiast niej Weroniki Kalety itd itp. Tylko po co? Bieg za nami, wyniki opublikowane, czekamy na następny sezon.

 

WYNIKI SZTAFET

 

red

 

Komentarze - 17

Nick

Opublikowano: 2019-02-28 14:10:26

Niestety jest małe rozczarowanie, ale to chyba jest nasze miejsce w szeregu na razie. Bardzo słabo pobiegła Monika, ale jakoś mnie to nie dziwi. Ona na dystansach jest słaba i tutaj według mnie trener popełnił spory błąd że zamiast niej nie wystawił Kalety, która w tym sezonie wielokrotnie udowadniała że jest lepsza od Moniki w długich biegach. No ale cóż nic na to już nie poradzimy. Oczywiście to nie jest hejt w stronę Skinder, po prostu stwierdzam że dziewczyna na dystansach puki co sobie nie radzi, a dodatkowo jest mocno zmęczona sezonem. Justyna robiła co mogła, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Iza kolejny świetny bieg na tych mistrzostwach. Ula na swoim aktualnym poziomie, choć początek był obiecujący. No ale sił zabrakło. Nie wiele brakło do 11. O wszystkim decydowała chyba pierwsza zmiana.

wow

Opublikowano: 2019-02-28 14:21:52

Latami Justyna załatwiała stypendia starszym zawodniczkom i tak do kadr nie mogl sie dostać nikt utalentowany z pokolenia 91-96. Teraz mamy ogromna lukę. Wyprzedzają nas te kraje gdzie ta generacja w sztafecie istnieje. Musimy czekać aż nasze juniorki nabiorą sil i doświadczenia. Dziewczyny straciły szanse na stypendium ale są jeszcze młode. Nic to. Jesli jednak tez balowały z mężczyznami to bardzo dobrze. To będzie dobra nauczka na przyszlosc. A Monika po ponad miesięczny maratonie musi być wycieńczona. To normalne. Następne MS za dwa lata. Zdążymy.

Łysy

Opublikowano: 2019-02-28 16:50:02

Brawo Iza!!! Dzisiaj najmocniejszy punkt drużyny. Zastanawia mnie tylko dlaczego Justyna nie biegła na wystrzał???

analiza

Opublikowano: 2019-02-28 17:07:16

A ja myślę, że poniżej oczekiwań pobiegła Łętocha. 2 minuty i 4 sekundy straty do najlepszej [2;03,7 - 13 czas]. A przecież to 25-letnia doświadczona zawodniczka. Skinder straciła 2 minuty i 4 sekundy {2:04,2- 16 czas zmiany]. Marcisz straciła 53,8 sekundy - 4 czas zmiany, a Kowalczyk straciła 20,7 sekundy - 5 czas zmiany. Na ten wynik zapracowały nie tylko zawodniczki, ale i tak zwane media, czyli cała nagonka na Kowalczyk przed zawodami. Mam wrażenie z tego całego hałasu o nic, że w naszym kraju popiera się bylejakość, tupeciarstwo [ bo trzeba mieć tupet, żeby iść do mediów ze skargą na starszą koleżankę, której sposobem postępowania rozwala się pracę],w dniu , w którym wykazało się skrajną amatorszczyzną , uzyskując miejsca w 7 dziesiątce na MŚ. Dlaczego panowie zignorowali wczesniejsze grzeczne uwagi dotyczace zachowania po 22? Modne są w naszym kraju tematy zastępcze. Brawo

Nartowy

Opublikowano: 2019-02-28 18:18:05

Z tej analizy wynika że to najsłabszy wynik sztafety kobiecej. Nawet bez JK dziewczyny zajmowały lepsze miejsca i to są fakty. Może trzeba jeszcze wiecej trenować a nie opowiadać że sie trenuje

wow

Opublikowano: 2019-02-28 19:34:25

O czym ty piszesz? Jakiej sztafety? Miejsce zawsze zależało od tego w jakiej formie była Justyna i ile strat była w stanie odrobić? Teraz dodatkowo doszly lepsze zawodniczki we Francji Włoszech Szwajcarii czy Słowenii i jest dodatkowy klopot. A Justyna juz nie ta forma co w czasach medalowych. Wracamy tam gdzie nas działacze cofnęli zaniedbując roczniki lat 90 tych.

Nartowy

Opublikowano: 2019-02-28 22:11:37

To jest fakt a z faktami sie nie dyskutuje. Mnie jako podatnika i kibica interesuje tylko wynik a ten był gorszy niż w latach wczesniejszych.

wow

Opublikowano: 2019-02-28 22:49:39

To co podatniku powiesz na zero wynikow trzech kadr męskich?

hehe

Opublikowano: 2019-03-01 19:27:53

Wow,jakich trzech? Ty jesteś w trojwymiarze już - zaraz będzie 5d;)

hhmmmm....

Opublikowano: 2019-02-28 20:44:22

Zawsze można znalezc pozytyw, ale tak naprawdę analizował ktoś z kim Iza biegla na zmianie? Oprocz 3 pierwszych miejsc w pozostalych sztafetach 3 zmiana byla jedna z slabszych.... prawda jest taka, ze to nie jest zaden system szkoleniowy naszych juniorek, to jest tylko i wylącznie praca z jednostkami. Ktos napisal ,że nie mamy rocznikow 90-tych , teraz nie bedzie rocznikow 2000 bo nikt się do kadry nie "dopcha"- miejsca są już "zajęte" a wystraczy ,że jedna dziewczyna wypadnie i nie bedzie nawet sztafety.

wow

Opublikowano: 2019-02-28 22:52:37

Jest proste rozwiązanie. Zrobi sie kadrę B kobiet plus kadrę A męską złożoną z 15-17 latków no a reszcie bez wynikow powie bye bye.

hehehe

Opublikowano: 2019-03-01 08:20:48

szczególnie z 15latków, którzy nawet fis code`ow mieć nie mogą :)) Ja bym jeszcze po rocznik 2011 sięgnął...

wow

Opublikowano: 2019-03-01 11:30:00

Po co im fis code do trenowania? A starzy i tak nie startują wiec nic sie nie zmieni.

:))

Opublikowano: 2019-03-01 12:51:16

wow, wiesz ile jest rożnych problemów na ziemi? Uzdrów wszystko cudotwórco z pozycji forum :)))

Złowrogi Miś

Opublikowano: 2019-02-28 23:42:34

Miejsce kiepskie z jednym promykiem nadziei. Występ Marcisz, nawet uwzględniając rywalki na zmianie, bardzo dobry. Pamiętajmy- ta dziewczyna ma 18 lat. Podobnie nieprzekreslajmy Moniki że sztafety. Martwi występ Uli. Nic jej nie ujmując, ale z tej mąki chyba chleba nie będzie...

;)

Opublikowano: 2019-03-01 05:16:04

Jeżeli ktoś znów wprowadza kolejnemu pokoleniu motyw biegania po stypendium, to dobrego biegania z tego za dwa lata nie będzie już

blundi

Opublikowano: 2019-03-01 06:38:10

Kadra powinna być szersza. Plus sensowne zaplecze w kraju. To nie ma być tak, że chuchamy na 1-2 diamenciki, ale system który się kręci. Już nie patrząc na skandynawskie rozwiązania, ale w Niemczech jest regularna rotacja i idą za tym wyniki.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl