Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w Drammen (NOR) dla Falli i Klaebo, nasi bez awansu [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-03-12

W norweskim Drammen rozegrano dzisiaj zawody Pucharu Świata w sprintach stylem klasycznym. W eliminacjach wystartowała dwójka naszych zawodników Maciej Staręga i Kamil Bury. Niestety Polakom nie udało się awansować do ćwierćfinałów.

 

W finałąch sprintu w Drammen, gospodarze okazali się mało gościnni dominując w biegach finałowych. Finał pań, wygrała, podobnie jak kwalifikacje Maiken Caspersen Falla, przed Astrid Jacobsen i Rosjanka Natalią Neprajewą. Skład finału uzupełniały:

4. Stina Nilsson (SWE)

5. Jessica Diggins (USA)

6. Anna Svendsen (NOR)

WYNIKI FINAŁU

 

Finał mężczyzn to także zwycięstwo najszybszego w eliminacjach Johannesa Klaebo. Druga lokata dla kolejnego Norwega Erika Brandsdala, podium uzupełnił Francuz Richard Jouve. Kolejne miejsca dla:

4. Sondre Turvoll Fossli (NOR)

5. Oskar Svensson (SWE)

6. Paal Troean Aune (NOR).

W pierwszej dwunastce kalsyfikacji dzisiejszych sprintów aż 8 miejsc należy do gospodarzy Pucharu Świata Drammen.

WYNIKI FINAŁU

 

 

Kwalifikacje (dystans 1,2km) wygrał nie kto inny jak Johannes Klaebo w czasie 2:25,60 minuty, przed Rosjaninem Aleksandrem Bolszunowem, który stracił do Norwega 3,54 sekundy.

Maciej Staręga został sklasyfikowany na 41 miejscu ze stratą 11,26 sekundy, Kamil Bury to miejsce 47 i strata 13,51 sekundy.

Dodajmy, że nasi zawodnicy jeszcze w sobotę startowali w Mistrzostwach Polski Seniorów na Kubalonce (Wisła).

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Kwalifkacje pań na tym samym dystansie wygrała Maiken Caspersen Falla (NOR) przed szwedkami Idą Ingemarsdotter i Johanną Hagstroem. Polki nie startowały.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

czekamy na dalsze biegi

Komentarze - 4

Nowa Kadra A - seniorów

Opublikowano: 2019-03-12 12:40:11

Powołania na rozmowy wstępne do nowej szerokiej kadry seniorów otrzymują : Rocznik 2003 i 2004 - Gazurek Łukasz , Wójcik Kamil , Maciejowski Karol ,Wojtas Wiktor, Koper Emil, Trebunia Łukasz oraz rocznik 2002 - Bugara i Bryja

Nowa kadra hahaha

Opublikowano: 2019-03-12 18:03:51

Strasznie mało wiesz o biegach skoro piszesz takie bzdury. Tak, myślę że za rok będziesz powoływał rocznik 2011. W Polsce to jest modne podniecenie się wynikami 15-16 latkow. Taki urok durnego społeczeństwa, które najchętniej zmienia zawodników zamiast rozwiązywać przyczynę tego,że się nie rozwijają. Bardzo dobrze widać to po biegach. I widać ile pokoleń zostało zmarnowanych.

ha ha

Opublikowano: 2019-03-12 15:50:44

chłopaki wyjechali się na Kubalonce i klops, może do Białki tylko tam 5 łyżwą a nie sprint

ha ha

Opublikowano: 2019-03-12 16:15:45

mało wiesz o biegach nowa kadra a

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl