Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zaczynamy sezon sprintami w Olos, Izabela Marcisz czwarta w finale, Skinder piąta w kwalifikacjach [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-11-15

Pierwszy sprawdzian naszej kobiecej akdry w biegach narciarskich to sprinty stylem klasycznym w fińskiej miejscowości Olos. Nasze zawodniczki świetnie przebrnęły kwalifikacje, aż trzy z nich Skinder, Kaleta, Marcisz  awansowały do biegów ćwierćfinałowych. Najlepiej z naszych zawodniczek pobiegła Izabela Marcisz, która w finale zajęła czwarte miejsce.

 

Izabela Marcisz zajęła czwarte miejsce w finale sprintu stylem klasycznym w Olos (FIN).

Sprinty wygrała Rosjanka Natalia Neprajewa, przed finkami Anne Kyllonen i Tiaa Olkonnen.

 

Do biegów półfinałowych awansowały trzy nasze zawodniczki : Monika Skinder (piąte miejsce w kwalifiakacjach), Izabela Marcisz (9.m) i Weronika Kaleta (14.m). W pierwszym półfinale startowała Kaleta, która zajęła trzecie miejsce. Drugi półfinał z udziałem Marcisz i Skinder, dał awans tylko tej pierwszej jako LL. Iza, która była czwarta w swoim biegu awansowała dzięki czasowi (szczęśliwa przegrana - LL). Monika była ostatnia w swoim półfinale. Jak skomentowała Justyna Kowalczyk występ swoich podpopiecznych - Nie było żadnych dramatów na trasie. Dziewczyny miały dziś pierwszy trening spinterski na nartach. Do marca daleko.

 

W kwalifikacjach startowały oczywiście wszystkie nasze zawodniczki przebywające w Olos, jednak bez podziału na kategorie wiekowe, które zostaną rozegrane dopiero jutro i pojutrze w biegach dystansowych.

Miejsca naszych pozostałych zawodniczek:

41. Karolina Kaleta

47. Magdalena Kobielusz

51. Eliza Rucka

55. Ewelina Kołodziej

63. Hanna Popko

66. Karolina Kukuczka

 

 

 

 

 OFICJALNE WYNIKI FINAŁÓW

 

 

-/-

 

Weronika Kaleta startująca w pierwszym półfinale zajmuje trzecie miejsce. Czekamy na wyniki drugiego półfinału, w którym startują Monika Skinder i Izabela Marcisz.

W drugim półfinale Izabela Marcisz zajęła czwarte miejsce, a Monika Skinder szóste. Marcisz wchodzi o finału jako LL, czyli tzw. szczęśliwa przegrana.

 

 

 

Komentarze - 30

kibic

Opublikowano: 2019-11-15 13:09:44

Tylko marcisz w finale jako LL, monika upadek jakiś ?

tylko 3 awansowały z 9

Opublikowano: 2019-11-15 13:49:21

Eeejjjj coś Wam się pomyliło. Awansowały tylko 3. Rucka nie.

?

Opublikowano: 2019-11-15 13:51:24

w styczniu na YOGach chyba też mają sprint, więc o jakim marcu mówi Kowalczyk?

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-15 13:53:18

czytaj uważnie "kibicu" "Jak skomentowała Justyna Kowalczyk występ swoich podpopiecznych - Nie było żadnych dramatów na trasie. Dziewczyny miały dziś pierwszy trening spinterski na nartach. Do marca daleko."

do adam sosna

Opublikowano: 2019-11-15 18:12:53

a jak było w Bułgarii? wyjechała sama czy wywalili? - bo sosna wie wszystko!!! PS Moje osobiste zdanie: Kowalczyk mega, mega sportowiec, wspaniałe przeżycia kibicom, top światowy wyniki, DZIĘKI CI JUSTYNO ZA EMOCJE ZA TWOJE WYNIKI ale jako trener do ........ jesteś. NIE KAŻDA DZIEDZINA JEST DLA KAŻDEGO, NAWET DLA CIEBIE.

Pytanie

Opublikowano: 2019-11-16 08:46:31

Czyżby w dużej mierze naszym zmanierowanym kadrowiczkom metody trenera Wierietielnego, którym przez kilkanaście lat poddawana była Kowalczyk, już nie pasują? Nie sprostała im Jaśkowiec ,po roku miała dość. Jak widać metoda dobrego [Wierietielny] i złego [ Kowalczyk] trenera w przypadku dzisiejszych niektórych roszczeniowych laluś się nie spełnia. Trenerze,drugiej Kowalczyk nie będzie, a taka grupa rozgrymaszonych kobietek to kłopoty, kłopoty, kłopoty... Czyżby już były?

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2019-11-16 11:49:19

Staram się nie odpowiadać na komentarze, ale większych głupot jeszcze nie czytałem. Pomyśl zanim coś napiszesz!

Pytanie

Opublikowano: 2019-11-16 15:04:14

Czyżby naprawdę bzdury? Mało wiesz o sytuacji w kobiecej kadrze a tym samym niewiele o biegach. Nie zdziwiłbym się, gdyby trener i Kowalczyk po sezonie pożegnali zawodniczki. A tak szczerze , po co im to?

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2019-11-16 15:40:40

No i tu mnie masz, faktycznie nie mam pojęcia...

Pytanie

Opublikowano: 2019-11-16 17:24:48

Zarówno kpina jak i sarkazm zrozumiane. Ale powracając do poruszanego powyżej tematu... " Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu..."

Kolsik

Opublikowano: 2019-11-15 20:02:27

Ok, źle nie było. Ciężko też wyciągać jakieś wnioski po 1 starcie. Kaleta i oczywiśćie Marcisz na duży plus. Monika trudno powiedzieć. Generalnie nie sądzę, że straciła swój "sprinterski tron" w kadrze. Reszta - hmm, Rucka niestety poniżej możliwości, czyżby te problemy zdrowotne faktycznie aż tak się odbijały na formie?, Kobielusz mimo, że sprinterką nie jest to w takich zawodach 30 dobrze by było zrobić. Miejsca reszty dziewczyn słabe, no ale nie ma co jeszcze wyciągać wniosków. Popko miejsce dalekie a i tak zrobiła najlepsze fis punkty w sprincie, dla niej to tak naprawdę pierwsze poważne zawody. Prawda jest taka, że one mają być gotowe na MŚJ w marcu, i te młodsze na YOG w styczniu. Zobaczymy co przyniosą kolejne starty.

?

Opublikowano: 2019-11-15 22:12:57

Dlaczego akurat TE młodsze na YOG? Może ktoś inny będzie lepszy w eliminacjach

X

Opublikowano: 2019-11-16 08:57:37

Więcej powinna już powiedzieć Szwecja za tydzień, o ile pojadą. Choć nawet dzisiejszy bieg na 5km więcej powie o Weronice - seniorki. W juniorkach pierwsze 5 miejsc powinno być dla teamu JK bez wątpienia. Dziwi fakt, że młode finki 00 i 01 startują z seniorkami A nie juniorkami. Przynajmniej tak wskazują listy startowe.

Kolsik

Opublikowano: 2019-11-16 12:35:48

do ?: Bo nie wydaję mi się żeby poza kadrą była zawodniczka mogąca zagrozić Kukuczce, Kalecie i Popko, i tyle. do X: Szwecja byłaby dobrym kierunkiem dla naszej kadry. Wydaje mi się, że dużo lepszym niż Saariselka, gdzie dziewczyny biegały w ubiegłym roku.

Uparty i dociekliwy

Opublikowano: 2019-11-16 12:43:23

Bardzo boję się kontroli antydopingowej naszych kadrowiczek, oj bardzo się boję!!! Mam nadzieję, że wszystko gra zgodnie z przepisami. Dla tych co się za chwilę "rzucą" na mnie na forum powiem tylko tyle....poczekamy, pożyjemy.

do kolsik

Opublikowano: 2019-11-16 20:47:58

A PANNA FUJAK? GDYBY NIE CHOROBA W POPRZEDNIM SEZONIE TO FUJAK BYŁABY NAJLEPSZĄ JUNIORKĄ C.

Kolsik

Opublikowano: 2019-11-16 22:35:21

Faktycznie, Fujak na liście zawodniczek którą mogą zagrozić jest chyba liderką. Nie znam zbyt dobrze jej możliwości, jedynie mogę porównywać ją do Popko. I jeśli Popko w ubiegłym roku biegała na poziomie Węgierek, a jaką "potęgą" są Węgrzy w biegach wiemy, no a Fujak była za nią (w rankingu juniorek c) to biegają pewnie podobnie. Więc poziomem generalnie nie zachwycały. Różnica pomiędzy tymi 3 które podałem a resztą są takie, że te 3 trenowały w zupełnie innych warunkach niż reszta, i to, że zrobiły progres - nie ma wątpliwości, ale czy reszcie zorganizowano takie same do rozwoju? Nie wiem, ale przeszłość pozwala mi wątpić.

Haha

Opublikowano: 2019-11-17 14:36:16

"Czy reszcie zorganizowano takie same warunki do rozwoju tego nie wiem" O Panie, to Pan poleciał. Jakim cudem reszta dziewczyn miała spędzać 3 tygodnie w miesiącu na zgrupowaniach? Latem jeździć po lodowcach i w wysokie góry ? Trenować na profesjonalnych trasach skoro nie ma na to pieniędzy w klubach? Szanowna Pani Justyna wybrała sobie jeszcze dzieci do składu nie dając szans innym dziewczynom na samym starcie. Zastanów się człowieku o czym mówisz , a jeżeli dziewczyny z kadry będą wygrywać z innymi znacznie to weźcie pod uwagę ilość zgrupowan, warunki jakie miały one a inne oraz sprzęt i serwis. A to jest podstawa. Same chęci i ciężka praca nie wystarcza gdy nie jesteś w kadrze bo to są dziesiątki tysięcy złotych do wydania na sezon, a nikogo a to nie stać.

Kolsik

Opublikowano: 2019-11-17 17:54:10

To była lekka ironia z tymi warunkami, rozumiem, że nie została wykryta... Z reszta się zgadzam bo podobny przekaz miał moj poprzedni komentarz. Kadrowiczki maja po prostu lepsze warunki do lepszego biegania, ale przypadkiem się w kadrze nie znalazły.

Zdecyduj się

Opublikowano: 2019-11-18 05:35:09

Zastanów się , kto jest winien. Justyna czy brak pieniędzy? A może nieumiejętność trenowania tzw. narybku sportowego w klubach i niezaradność klubów w zdobywaniu sponsorów, czy też wygodna posadka i postawienie na przetrwanie- zawsze można zwalić , że brak wyników to brak funduszy,zaplecza, a miesięczne pobory dla działaczy i trenerów są. Justyna wzorem skandynawskim postanowiła wyjątkowe talenty od możliwie najwcześniejszych lat objąć fachową opieką sportową, aby pokazać , że można w Polsce też stworzyć sportowca... Ale widocznie u nas jak za króla Ćwieczka... Znowu wina Justyny ,że w klubach brak pieniędzy, że tam wyników nie ma.A może kluby zle działają? A ile tych niepełnoletnich jest w kadrze u Wierietielnego? 1? 2? 3? To, że z jakichś powodów nie cierpisz Kowalczyk, nie upoważnia do tego, by ją atakować. Zresztą decydentami w tej układance personalnej są inni. Tajner, Wierietielny...Ona jest tylko asystentem trenera.

Do "zdecyduj się"

Opublikowano: 2019-11-18 10:28:47

Chyba nie znasz realiów biegów narciarskich w Polsce. Zacznijmy od tego, proszę wskazać trenerów którzy pracują za pensję z klubu. Z tego co jest wiadomo to od lat robią to społecznie. Mowisz, że w Polsce da się stworzyć sportowca. Do Dlaczego w Polsce było tylko jedno krótkie zgrupowanie a wszystkie inne 3 tygodniowe były z dala od nas i to za grube pieniądze ? Koszt jednego obozu przewyższa roczny budżet niejednego klubu. A co do tego kto jest decydentem, to tak jest tylko oficjalnie. Wiadomo, że rządzi Pani Kowalczyk. Nawet te nowe stroje to był Jej pomysł, przez co męska kadra wygląda jak z cyrku.

to akurat prawda

Opublikowano: 2019-11-18 14:01:02

No to akurat prawda - stroje są wyjątkowo brzydkie. Absolutne bezguście, takie przepraszam, trochę jak reklamy przy wjeździe do Zakopanego.

kpiny

Opublikowano: 2019-11-18 14:46:23

Bardzo dziwne , że od Kowalczyk zależy nabór do kadry , a nie potrafi wybębnić od pzn nakładów na godziwe zaplecze dla dziewcząt, tylko żebrze u sponsorów o nie, nie mówiąc o najniższym wynagrodzeniu dla trenera i reszty w ekipie. Od lat każdy brak jakiegokolwiek sukcesu w biegach narciarskich zwalany był na Kowalczyk, a i teraz, chociaz Kowalczyk nie uprawia sportu,a pracuje za marną pensję[ pewnie 3 a może 4 tys zł]. szkoleniowcy w terenie swoje lenistwo , opieszałość , brak operatywności i gospodarności tłumaczą tym, że pieniądze idą na kadrę. Kto broni panom być zaradnym? A może by zacząć pracować za pieniądze a nie nibyspołecznie kamuflować pracę, co w efekcie daje zero sukcesów.

xc

Opublikowano: 2019-11-18 11:51:07

Czy tutaj ktoś zwala coś na Justynę? Nie, po prostu stwierdza fakty, że w klubach nie ma kasy a co jest tego przyczyną - sam opisałeś w swoim poście. Co do Skandynawii to masz trochę mylne pojęcie - tam nawet wybitne dzieciaki trenują w klubach ( tak - rodzice za to płacą) a w kadrze juniorskiej nie ma młodszych niż 18-19 lat ( teraz 00 i 01), wyjątkiem była rok temu Fossesholm z rocznika 01, która jednak osiągała już bardzo wysokie wyniki nawet w odniesieniu do seniorek. W teamie AW/JK są 4 osoby niepełnoletnie ale nie wiem jakie to ma znaczenie. Justyna robi swoją robotę i nikt do niej pretensji nie powinien mieć. Są wyniki i należy tylko się z tego cieszyć,

Kolsik

Opublikowano: 2019-11-18 17:43:33

Ja naprawdę nie rozumiem tego ataku w moją stronę. Przecież żadnej zawodniczce niczego nie zarzucam. Oczywiste jest to, że sytuacja klubów jest w Polsce beznadziejna, czyja to wina to wszyscy wiemy. To, że brakuje w Polsce wszystkiego - infrastruktury, ekspertów, dobrych trenerów, pieniędzy wszyscy wiemy... Zarzut o braku sympatii do Kowalczyk - dla mnie absurd. Ba, zarzucono mi tu kiedyś, że niesłusznie ją "wysławiam". Otóż, wcale tak nie uważam jak insynuujesz, traktuję Kowalczyk jako jedną z nielicznych osób w tym kraju która może zmienić coś w polskich biegach. I zmienia. A kto czyta moje wpisy tutaj wie, że bardzo mnie to cieszy. Ja nie wiem kto tu powinien się zastanowić. Piszesz wywód o tym, że rzekomo zarzucam cokolwiek Kowalczyk, nie mam pojęcia na jakiej podstawie. Sensu dalszej rozmowy nie widzę.

zdecyduj się

Opublikowano: 2019-11-18 19:17:41

Mój wpis odpowiada forumowiczowi Haha. Jeżeli podpisujesz się różnymi nickami i dyskutujesz sam ze sobą,to trudno. W końcu się pogubiłeś.Cytuję:"Justyna wybrała sobie jeszcze dzieci itd" Każde zdanie w moim wpisie jest odpowiedzią na sugestie i kalumnie napisane przez Haha

Kolsik

Opublikowano: 2019-11-19 00:06:14

Faktycznie, masz racje, pogubiłem się trochę w tych komentarzach już. Natomiast nie wiem tym razem skąd insynuacja o podpisywaniu się różnymi nickami, po pierwsze to bezsensowne a po 2 zawsze podpisuje się tu jednym.

...

Opublikowano: 2019-11-17 12:36:17

a ja uważam, że tymi rozważaniami o 15-latkach trochę jesteście nienormalni:) Ludzie, mówicie o dziewczynkach, którym za jakiś czas urosną piersi, pupy i to, czy zakwalifikują się do yogów i która lepiej pobiegnie ma żadne znaczenie w ich rozwoju sportowym. Ważne jest to, aby były prowadzone w taki sposób, by to, że stały się kobietami nie przeszkodziło w uprawianiu sportu na wysokim poziomie. Spójrzcie na historyczne wyniki eyowfów - ile tych nastoletnich dziewczynek z czołowych miejsc jeszcze w ogóle biega? Policzcie procenty, a może właściwie promile.... Należy się cieszyć progresem dziewczyn ale nie należy na podstawie tego, co w tej chwili osiągają w nastoletnim życiu, wydawać osądów która za 10 lat będzie lepsza. O ile którakolwiek z nich będzie jeszcze biegać.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-18 11:58:46

Bezprzedmiotowa dyskusja!!!!! Mamy kadrę narodową w której najstarsza jest Weronika Kaleta rocznik 1999. Jeżeli dyskutujemy o przyszłości to musimy brać pod uwagę jak sprawują się juniorki na tle juniorek z innych krajów. W Muonio pokazały wolę walki z lepszymi i często były lepsze. Wielkie zaskoczenie to Karolina Kaleta która na 10k F okazała się lepszą od Weroniki. Dla mnie szok. Więcej będzie wiadomo za tydzień po zawodach w Gaellivare.

Józio Modrzew

Opublikowano: 2019-11-18 19:57:25

Nie denerwujcie się tu moje dzieci na tym forum! Luzik i tak będzie jak zawsze, czyli do d.py

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl