Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

FIS Olos: Izabela Marcisz i Eliza Rucka na podium w biegu juniorek [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-11-17

Rosjanka Natalia Nepryaeva oraz Fin Iivo Niskanen odnieśli zwycięstwa w biegach stylem dowolnym w zawodach cyklu FIS, które odbyły się w fińskim Olos. Wśród seniorów Weronika Kaleta zajęła 17. miejsce, natomiast Mateusz Chowaniak był 53. Świetnie wśród juniorek zaprezentowały się Polki, bowiem Izabela Marcisz była druga, a tuż za nią uplasowała się Eliza Rucka.

 

Nepryaeva zwyciężyła z czasem 26:35.2 i o 15 sekund pokonała Finkę Kerttu Niskanen. Trzecia na mecie ze stratą 28,5 sekundy była Niemka Victoria Carl. Kaleta straciła do zwyciężczyni 2:10.7 minut. Bieg ukończyło 26 zawodniczek.

 

WYNIKI SENIOREK

 

Wśród seniorów najlepszy z czasem 35:01.8 okazał się Niskanen, który o 20,4 sekundy wyprzedził Rosjanina Denisa Spitsova oraz o 38,6 sekundy swojego rodaka, Perttu Hyvarinena. Blisko pięć minut po zwycięzcy na mecie uplasował się Chowaniak. Polak zajął 68.miejsce. 

 

WYNIKI SENIORÓW

 

Rywalizację wśród juniorek zdominowały podopieczne Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk. Zwyciężyła Łotyszka Patrycja Eiduka (5. miejsce w klasyfikacji OPEN), natomiast kolejne miejsce zajęły Polki - Izabela Marcisz, Eliza Rucka, Magdalena Kobielusz oraz Karolina Kaleta. 14. miejsce zajęła Karolina Kukuczka, na 23. pozycji bieg ukończyła Ewelina Kołodziej, natomiast na 30. lokacie sklasyfikowano Hannę Popko. W rywalizacji nie wzięła udziału Monika Skinder.

 

WYNIKI JUNIOREK

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 3

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-17 11:42:19

piąte miejsce OPEN juniorka Eiduka a szóste Izabela

Kolsik

Opublikowano: 2019-11-17 11:51:52

Kolejny bardzo dobry bieg Karoliny Kalety, dziś była szybsza nawet od swojej siostry. Może na MSJ tez pojedzie. No i cieszy mnie dobry start Elizy. Mam nadzieje, ze im dalej w sezon tym bardziej będzie się rozkręcać.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-17 14:54:30

To jest nas 2, którzy mają nadzieję! Nadzieja matką ale też NADZIEJA UMIERA OSTATNIA

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl