Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

FIS w Beitostoelen : Bezkonkurencyjna Therese Johaug, wśród mężczyzn zwycięża Toenseth [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-11-23

Podczas gdy bacznie obserwujemy rywalizację w Szwecji, gdzie startują nasi reprezentanci, w Norwegii również toczy się rywalzacja na trasach w Beitostoelen. W dzisiejszym biegu na dystansie 10 km najlepsza była Therese Johaug, wśród meżczyzn bezkonkurenncyjny był Didrik Toenseth

 

 

Bardziej krajowe niż międzynarodowe zawody odbywają sie w ten weekend w Beitostoelen. Na liście startowej widnieją nazwiska reprezentantów Canady, Francji czy Stanów Zjednoczonnych, jednak są to pojedyńcze jednostki. 

W rywalizacji Panów najszybciej dystans 15 km stylem klasycznym pokonał Didrik Toenseth, który o ponad 18. sekund wyprzedził drugiego na mecie Johannesa Klaebo. Najniższy stopień podium obsadził Hegstad Krueger, ze stratą 36,5 sekundy. 

 

WYNIKI

 

 

Wśród Pań zawody zdominowała Therese Johaug, która z ponad minutową przewagą pojawiła się na mecie przed Heidi Weng. Dużą niespodzianką może być bardzo dobry start młodziutkiej Marie Fossesholm. 19-letnia zawodniczka straciła minutę i trzynaście sekund do Johaug, co pozwoliło jej stanąć na najniższym stopniu podium. Dzielnie reszty świata broniła Jessica Diggins, która uplasowała się tuż za podium , a niespełna dwie sekundy za nią przybiegła Sadie Bjornsen. PIerwszą szóstkę uzupełniła norweżka Marte Skannes. 

 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka

zdjęcie: sprot.interia.pl

 

Komentarze - 5

WOW

Opublikowano: 2019-11-24 17:03:19

A kogo to obchodzi, to jest nudne, Norweżki na czele z Johaug i tak będą wszystko wygrywały.

Xc

Opublikowano: 2019-11-24 21:53:00

Fossesholm jest z 2001 czyli ma 18 lat

Wow

Opublikowano: 2019-11-26 11:33:53

Rozumiem że to redakcja sfalszowala mój nick bo mój komentarz nie wszedł

Redaktor Wolne media

Opublikowano: 2019-11-27 11:37:13

Wow nie schlebiaj sobie, myślisz, że ktoś się twoimi wpisami interesuje?

Wow

Opublikowano: 2019-11-29 22:51:17

Wolne media? Znaczy wolne od czego? Ten frazes już dawno nic nie znaczy. Widać to po braku obiektywizmu w tzw mediach i uzależnienie od tych co mają kasę i władze.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl