Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Gaellivare: Ostatni dzień pod znakiem sprintów. Monika Skinder zwycięża w kategorii juniorek. Karolina Kaleta na miejscu piątym! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-11-24

Ostatniego dnia zawodów w Gaellivare zawodnicy mierzą się w biegach sprinterskich stylem klasycznym.Na liście startowej możemy zobaczyć reprezentantów Polski w kategorii seniorki,seniora i juniorki.  Zwycięstwo w sprincie w kategorii juniorek odniosła Monika Skinder. 

 


FINAŁY 

 


Bardzo interesująco wyglądała rywalizacja w biegu juniorek. W drugim ćwierćfinale wystartowały aż trzy Polki. Monika Skinder, Karolina Kaleta oraz Hanna Popko. Dwie pierwsze awansowały do półfinału. Hania Popko w tym biegu zajęła 5. miejsce.  Ewelina Kołodziej w swoim biegu zajęła 3. miejsce i również nie awanowała dalej. Magdalena Kobielusz na koniec biegów ćwierćfinałowych zanotowała drugi czas i zakwalifikowała się do półfinału.

W pierwszym półfinale zobaczylismy dwie polki. Monika Skinder oraz Karolina Kaleta awansowały do biegu finałowego. Monika wygrywając bieg, a Karolina jako LL. W drugim biegu biegła Magdalena Kobielusz, jednak polka przybiegła na miejscu piątym. 

W finałowym biegu Monika nie miała sobie równych i z przewagą ponad trzech sekund zwyciężyła nad Tilde Baangman, a aż 11 sekund straty zaliczyła trzecia na mecie Maja Aarebaeck. Karolina Kaleta zakończyła rywalizację na miejscu piątym.

WYNIKI LIVE

 

Maciej Staręga wystartował w pierwszym ćwierćfinale, ale podobnie jak Weronika Kaleta, zakończył swój bieg na 6. pozycji. W tej rywalizacji zwyciężył Olof Jonnson, który okazał się być najlepszym zawodnikiem dzisiejszego dnia. Mijesce drugie w biegu finałowym zdobył Martin Bergstoerm a na najniższym stopniu podium stanął Johan Haeggstroem. 

 

WYNIKI

 

Wśród seniorek w drugim ćwierćfinale mogliśmy oglądać Weronikę Kaletę. Nasza zawodniczka jednak przybiegła na szóstej pozyscji i zakończyła dziś swoją rywalizacje. 

W całej rywalizacji zwyciężyła Nadine Faehdrich, która w eliminacjach miała 10.rezultat. Drugie miejsce zajęła Linn Shvan a trzecia była dziś Joanna Sundling.

WYNIKI 

 

 

ELIMINACJE

 

Wśrod juniorek wszystkie nasze zawodniczki przebrnęły kwalifikacje. Na miejscu 4. zakończyła Monika Skinder. Tuż za nią uplasowowała się Izabela Marcisz, Karolina Kaleta to pozycja numer 7. na miejscu 16. przybiegła Ewelina Kołodziej, 18. była Magdalena Kobielusz, 27. Hanna Popko, i 29. Karolina Kukuczka. Zwyciężyła Tilde Baangman

 

WYNIKI LIVE

 

W kategorii seniorki zwyciężyła Johanna Hagstoerm, miejsce drugie zajęła Joanna Sundling a na trzeciej pozycji uplasowała się Linn Svahn. Wszystkie trzy wyzej wymienione zawdniczki toreprezentantki Szwecji. Jedyną reprezentantką Polski w tej kategorii była Weronika Kaleta, która zajęła 27. miejsce ze stratą nieco ponad 28 sekund. Co pozwoliło awansować do ćwierćfinałów. 

 

WYNIKI LIVE

 

Wsród seniorów zwyciężył Olof Jonnson. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Maciej Staręga, który zdołał awansować do ćwierćfinałów z 11. wynikiem. Pozostali z reprentantów nie przeszli kwalifikacji. Kamil Bury zajął 50. miejsce, Kacper Anatolec uplasował się na 54. a Michał Skowron ukończył 73. 

 

WYNIKI LIVE

 

Natalia Surdyka

 

 

Komentarze - 23

.

Opublikowano: 2019-11-24 11:28:52

nie wiem czy jest sens jechać na pś, progresu nie widać niestety w żadnym stopniu. no żeby Bury w takich zawodach do 30 nie wchodził...

Fan

Opublikowano: 2019-11-24 12:05:21

Ale i tak znajdą się tacy, kórzy powiedzą że krytyka jest przesadzona i na wyniki pracy Bauera trzeba poczekać. Według mnie jest jak narazie słabiutko. Kamil beznadziejny w sprincie klasykiem, a to jego najlepsza konkurencja. Maciej bez błysku. Pozostali są bardzo słabi i nie wiem czy kiedyś oderwą się od tego poziomu. Weronika też zaskakująco słabo jak na sprint.

Stary

Opublikowano: 2019-11-24 12:40:11

Ja proponuję chlopakom wrucic do domu i nie bawić się w sport dla prawdziwych mężczyzn za nasze pieniądze. Trenerowi też grzecznie podziękować i przeprosić za kłopot .

Ej Stary

Opublikowano: 2019-11-24 12:59:41

A ja proponuję żebyś zajrzał do słownika ortograficznego. Uczyles się też za państwowe a efektu nie widać.

Stary

Opublikowano: 2019-11-24 14:14:43

Do szkoły nie chodziłem a w życiu więcej osiągnąłem niż ty nieudaczniku .

Felicja

Opublikowano: 2019-11-24 13:39:54

Brak słów. Ręce opadają tacy sprinterzy jak Starenga i Bury w takich zawodach tak słabo się zaprezentowali. Chyba trzeba koniecznie nowego trenera Bauer nie jest w stanie cudów zdziałać.. PS oglądajmy z zamkniętymi oczami..

były zawodnik

Opublikowano: 2019-11-24 13:53:52

A ja proponuję wszystkim,którzy tak pięknie się wypowiadają i są takimi ekspertami żeby wreszcie zaczęli się podpisywać pod swoimi komentarzami,bo naprawdę słabo się robi jak się to czyta a jakby jeden z drugim podpisał swoim nazwiskiem to co napisze to się trochę zastanowi co wypisuje.

Maciej Popieluch

Opublikowano: 2019-11-24 14:04:25

Dobrze,że komentarze są anonimowe i każdy może wyrazić swoje głębokie żale, frustracje i niespełnione ambicje. Nie ma to jak anonimowo siać wrogie nastawienie.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-24 15:50:11

dlaczego dwie czołowe zawodniczki kwalifikacji nie stanęły na starcie?

Kolsik

Opublikowano: 2019-11-24 16:18:11

Panowie - nie ma co się oszukiwać - słabo i tyle. Bo problem w tym, że tu widać regres a nie progres. Może być dla nich ciężki sezon, ale może się rozkręcą jeszcze. W. Kaleta jak dla mnie zaskakująco słabo, szczególnie po niezłych biegach w sprincie klasykiem w Olos. Dziwna decyzja o wycofaniu Marcisz, Eiduki i Kukuczki, ciekawe co było powodem. Może start tylko po to żeby poprawić fis punkty. Monika zrobiła swoje i brawo! Jak na sprint bardzo dobrze Kobielusz, no i świetnie radząca sobie K. Kaleta.

Kibic

Opublikowano: 2019-11-24 16:38:00

Monika miała to wygrać i wygrała ale to co robi Karolina Kaleta to chyba nikt się nie spodziewał nie myślałem ze ktoś będzie w stanie w tym sezonie dogonić te które trenują już 2rokw kadrze a tu Karolina wygrywa z Kobielusz i ze swoją siostra Weronika na dystansach widzę ja na MŚJ w miejscach przynajmniej w 30 Brawa dla niej!!! Pozostałe na swoje możliwości Marcisz Kukuczka i Eiduka chciały się chyba tylko sprawdzić w kwalifikacjach i poskutkowało to tak ze Eiduka i Marcisz najlepsze fis pkt w swojej karierze na sprintach poniżej 100pkt Mam nadzieje ze pokażą się W ruce chodź nie wiadomo czy pojadą ale jak tak to widzę Marcisz i Skinder i Łotyszkę Eiduke a w ciągu sezonu jakaś szanse mogą dostać Siostry Kalety i Rucka zobaczymy

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-24 17:01:31

Popieram Zdzisia Modrzewia w sprawie rozwiązania kadr polskich biegów narciarskich i przerwania wyrzucania państwowych pieniędzy w błoto. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na skoczków (pisał o tym Zdzisiu Modrzew) lub na budowę i modernizację infrastruktury polskich biegów narciarskich. I dopiero wtedy zacząć wszystko od początku.

obserwator

Opublikowano: 2019-11-25 10:37:10

Czy redakcja mogłaby pozostawić możliwość komentowania WYŁĄCZNIE przez osoby zalogowane przez np. googla lub fb? Tak, aby komentujący komentował pod swoim imieniem/nazwiskiem/Nickiem ale nie anonimowym. Skończy się wtedy obrażanie ludzi.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-25 16:59:15

Jestem za!!!! Trzeba uniemożliwić podszywanie się pod zalogowanych użytkowników.

Fan

Opublikowano: 2019-11-26 11:05:23

A kto tu kogo obraża? Krytyka jest uzasadniona. No chyba że ktoś nie odróżnia krytyki od obrażania. Nikt tu nie wyzywa biegaczy, tylko pisze się o tym jacy oni są słabi. Bo co tu duzo ukrywać nie jest za dobrze i nie ma co na siłę szukać pozytywów.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-25 21:35:23

Ja jestem przeciw. Niech żyje wolność wypowiedzi!

obserwator

Opublikowano: 2019-11-25 21:39:38

Każdy obserwator ma inne zdanie, i to jest normalne, tak ma być. Pluralizm jest potrzebny, a że ktoś się wyżyje emocjonalnie na forum..... to komu to tak bardzo szkodzi?

Zdzisiu Modrzew

Opublikowano: 2019-11-25 21:42:23

Ja pójdę jeszcze krok dalej. Natychmiast zamknąć to forum !!!! Nie będą tu wszelkiej maści psychole, frustraci i inni pseudoznawcy wyładowywać swoje emocje.

Michał

Opublikowano: 2019-11-26 19:25:15

Jest tu jakiś moderator/administrator? Istnieje szansa, aby pozbawione wartości merytorycznej komentarze zostały usunięte, bo strona naprawdę traci na wartości przed takich niezalogowanych "fachofców" jak: Zdzisiu Modrzew, Adam Sosna, obserwator czy Fan. Wy jesteście wynajętymi trollami, czy nie macie nic do roboty?? Wracając do biegów, wyniki naszych uważam za przyzwoite. :)

Fan

Opublikowano: 2019-11-27 10:52:41

Jak ktoś krytykuje słabe wyniki to dla ciebie jest już trollem. To co może mam pisać że jest super i wyniki naszych są bardzo dobre. Jak nie potraficie sobie radzić z krytyką i chcecie tylko słodzić to proszę bardzo. A mój komentarz ma zostac usunięty dlaczego? Bo skrytykowałem wyniki. bo nie rozumiem?

do fana

Opublikowano: 2019-11-27 12:45:56

Radzicie z krytyką? Z krytyką to sobie można radzić lub nie wtedy, jak wiemy kto krytykuje. Krytykujesz konkretne osoby, po nazwisku ( u ciebie widzę Weronikę Kaletę) ale sam swoim podpisać się nie umiesz? Czy boisz się krytyki? Jak to pseudofanie z tobą jest?

Michał

Opublikowano: 2019-11-27 11:35:08

Przepraszam za swoją wcześniejszą wypowiedź, nie chciałem nikogo obrazić, ale mnie też czasem dopada depresja.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-27 18:55:59

Drogi Michale! Dobrze, że przepraszasz nawet nie wiedząc kogo :):):) Użyłeś mojego imienia i nazwiska tak jak używa go d...., który się po chamsku podszywa. Ja jestem zalogowany co można potwierdzić u administratora.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl