Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ Davos: Biegi sprinterskie na rozpoczęcie biegowego weekendu w Davos. Polacy nie awansowali do finałów [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-12-14

Pierwszy dzień rywalizacji w Davos to biegi sprinterskie techniką dowolną. W kwalifikacjach najlepsza była Sophie Caldwell oraz Lukas Chanavat. Maciej Staręga zajął 38. miejsce w kwalifikacjach. W finałach najlepsi byli Johannes Klaebo oraz  Linn Shavn 

 


FINAŁY 

W biegu Pań, mała niespodzianka.  Zwyciężczynią dzisiejszych sprintów została młoda Linn Svahn ze Szwecji, która pokonała Maiken Caspersen Fallę. Miejsce trzecie przypadło Sophie Caldwell. Polki nie startowały. 

WYNIKI

 

W biegu mężczyzn zwyciężył Johannes Klaebo, miejsce drugie dla zwycięzcy kwalifikacji Lukasa Chavanat, trzeci na mecie zameldował się Solaas Talgboel. Z Polaków najlepiej spisał się Maciej Staręga, który zajął 38. miejsce. 

WYNIKI

 

KWALIFIKACJE 

 

Sophie Caldwell,Sitna Nillson, Jonna Sundling to pierwsze trzy zawodniczki na mecie kwalifikacji w Davos. Na "13" pozycji finshowała Maiken Caspersen Falla, która jest jedną z faworytek do zwycięstwa w dzisiejszych sprintach. 

 

WYNIKI

 
Wsród mężczyzn zwycieżył Lukas Chavanat, miejsce drugie przypadło Erikowi Valnes, a na miejscu trzecim zakończył Soolaas Taugboel. Maciej Staręga zajął 38. miejsce w kwalifikacjach i nie zobaczymy go w ćwierćfinałach. 65. miejsce zajął Dominik Bury a dwa miejsca niżej uplasował się jego brat, Kamil. 

 

WYNIKI

 

NSurdyka

Komentarze - 4

Nowy

Opublikowano: 2019-12-14 14:36:23

Czy te zawody w Davos bedą gdzieś transmitowane?

Natalia Surdyka

Opublikowano: 2019-12-14 14:44:35

O godzinie 14 rozpoczną się biegi finałowe i będą transmitowane.

Kolsik

Opublikowano: 2019-12-14 15:30:13

Staręgi trochę szkoda. Mało zabrakło, no i w Davos punktował praktycznie co roku. Może za tydzień w Planicy już uda się do 30 wejść. Jeśli chodzi o Kamila Burego - nie wiem czy jest sens ciągać go cały czas po PŚ. Widać, że na punkty nie ma szans, to są jego 3 eliminacje sprintu w tym sezonie i w żadnych do ćwierćfinałów się nie zbliżył. Może jeszcze Planica za tydzień, a potem może warto dołączyć do kadry startującej w Slavic Cupie, tam sprinty też są, i tam będzie miał większą szansę powalczyć.

Tomek

Opublikowano: 2019-12-14 18:40:22

Czy ja dobrze słyszałem, że Ulbrych mówił straty Polaków w minutach, a nie w sekundach?...

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl