Davos: Drugi dzień pod znakiem biegów stylem dowolnym [WYNIKI]

2019-12-15

Drugi dzień stał pod znakiem biegów stylem dowolnym. Kobiety startowały na dystansie 10 km, a meżczyźni mierzą się na dystansie 15 km. Wśród kobiet zwyciężyła Therese Johaug. wśród mężczyzn zwyciężył Simen Hegstad Krueger. Dominik Bury zajął 41. miejsce.

Simen Hegstad Krueger przebiegł najszybcej dystans 15 km stylem dowolnym. Tuż za nim uplasował się Sergey Ustiugov, a na trzecim miejscu linię mety przekroczył Dario Cologna.  Najlepszym polskim zawodnikiem był Dominik Bury, który stracił równo dwie minuty do zwycięzcy i zajął 41. miejsce. Tylko 17. sekund dzieliło naszego zawodnika od kolejnych punktów pucharu świata, co podkreśla że prezentuje on równą formę. Na miejscu 60. zameldował się Kamil Bury, ze stratą 2:40. Mateusz Haratyk, zajął 79. lokatę. Dla Mateusza był to pierwszy start w Pucharze Świata w tym sezonie.

Therese Johaug okazała się być najlepsza w biegu kobiet na dystansie 10 km. Drugie miejsce ze stratą pół minuty wywalczyła Heidi Weng, a na trzeciej pozycji uplasowała się bardzo dobrze dysponowana na początku sezonu Jessica Diggins. Amerykanka do drugiej Heidi straciła tylko szesć sekund. Miejsce czwarte zajęła Theresa Stadlober, piąta była Krista Parmakoski, a na miejscu szóstym linię mety przekroczyłą Kertu Niskannen. Wszystkie sześć zawodniczek praktycznie zmieściło się w jednej minucie straty do zwyciężczyni. Jedynie szósta Finka straciłą 1:01 do Norweżki.