Austria Cup: Izabela Marcisz zwycięża w Seefeld [WYNIKI]

2019-12-15

Drugi dzień rywalizacji to biegi stylem klasycznym. Najlepszą zawodniczką w biegu kobiet była Izabela Marcisz.

Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Marcisz, która nie pozostawiła złudzeń zawodniczkom. O ponad 19 sekund pokonała Patrycję Eidukę, a trzecie miejsce zajęłą Nadine Hermann z Niemiec. Miejsce 8. zajęła Weronika Kaleta, a tuż za nią uplasowała się Magdalena Kobielusz. 11. miejsce przypadło Karolinie Kalecie, Marcelina Wojtyła to miejsce 36. Ewelina Kołodziej uplasowała się na miejscu 44. Hanna Popko zajęła 48. miejsce, Laura legierska to miejsce 57. 61. przybiegłą Anna Berezecka, Julia Demkowska na miejscu 68.

W biegu mężczyzn najlepszym Polakiem był Mateusz Chowaniak na miejscu 21. Tuż za nim linię mety przekroczył Robert Bugara, na 33. miejscu przybiegł Sebastian Bryja, miejsce 59. zajął Łukasz Gazurek, 65. był Grzegorz Zawada, ten sam wynik i miesjce 66. zajęli Piotr Sobiczewski oraz Bartosz Cieślniak, a na miejscu 78. uplasował się Artur Bożek, a na miejscu 112. uplasował się Wojciech Wojtyla. Wyżej wymienione wyniki oczywiście są w kategorii OPEN.

Komentarze - 12

Adam

Opublikowano: 2019-12-15 13:53:38

Izabela Marcisz pokonała seniorki i dwie zawodniczki z najlepszymi FISpunktami w jej kategorii wiekowej. Brawo Pani Izo!!!!!!!!!!! Kolejny raz bardzo dobry występ Karoliny Kalety, która wydaje się być bardzo stabilną zawodniczką.

BART

Opublikowano: 2019-12-15 14:24:31

Czy Polski w PŚ będą w Planicy czy dopiero w TdS?

Wow

Opublikowano: 2019-12-15 14:45:47

Fajnie fajnie ale my czekamy na Puchar Swiata

Adam

Opublikowano: 2019-12-15 23:09:44

Jest takie powiedzenie "Cierpliwością i pracą ludzie się bogacą". Łatwo na początku sportowej drogi zrobić sobie krzywdę przeciążając organizm. Zadaniem trenera jest do tego nie dopuścić. Na regularny PŚ przyjdzie czas za dwa lub trzy lata. O ile jakiś "mędrek" nie uzna że to już natychmiast. Zadanie dla tych dziewcząt są jasno określone. Rywalizacja z rówieśnicami i budowa sztafety zdolnej do walki o dobre miejsce na olimpiadzie,

K

Opublikowano: 2019-12-16 08:47:39

Linn Svahn wygrała właśnie zawody Pucharu Świata w wieku 20 lat, u nas wielkie święto z powodu zwycięstwa w trzeciorzędnych zawodach ze słabą obsadą.

Adam

Opublikowano: 2019-12-16 23:58:42

Justyna Kowalczyk w wieku 20 lat wygrywała czwartorzędne zawody w Zakopanem i Kremnicy. Iza w wieku 19 lat wygrywa nieco lepsze zawody. Lepiej do wyników dochodzić stopniowo niż błysnąc raz drugi i zgasnąć. Ubiegłoroczna rewelacja Karlsson w tym roku ma kłopoty zdrowotne.

....

Opublikowano: 2019-12-17 08:49:29

ale ma 3 medale Mistrzostw Świata Seniorów, nie licząc Juniorskich medali. Nie przeginaj sugerując tutaj, że Karlsson jest źle szkolona i z tego powodu ma kłopoty zdrowotne. I że najlepszą drogą szkolenia jest ta, którą przeszła Justyna Kowalczyk a teraz przechodzi Iza. Najlepszą drogą szkolenia jest ta, która bez dopingu przynosi medale w najważniejszych imprezach. Póki co, ta Karlsson jest skuteczniejsza. A czy równie skuteczna będzie ta, którą stosuje team Kowalczyk okaże się wcześniej lub później. Dziewczyny są prawie równolatkami i jak będą kończyć karierę każdej z nich będzie można podliczyć medale MŚ i IO i wtedy powiedzieć, która droga jest bardziej skuteczna.

Adam

Opublikowano: 2019-12-17 18:44:47

Nie sugeruję. Sądzę, że mogła Karlsson zaszkodzić ambicja. Widziałem jej reakcję po przegranym sprincie w Lahtii rok temu

Niee

Opublikowano: 2019-12-18 07:01:37

Proszę cię...Ambicja...Jakoś po sprincie z marszu wygrała dwa biegi. Chyba jej pomogła. Ja rozumiem, że można z zachwytem póki co patrzeć na team Kowalczyk Ale deprecjonowanie wyników i sportowych dróg rywalek dziewczyn jest już chore.

Wow

Opublikowano: 2019-12-18 22:35:55

Nie przesadzajcie z tymi oczekiwaniami względem naszych dziewcząt. One nie są po nordyckich szkoleniach juniorskich. A drugiej Justyny to my się raczej nie doczekamy. Obysmy mieli kiedyś przynajniej pojedyncze medale naszych nadziei. Mnie na początek wystarczy wchodzenie czasami do 30 którejś z nich na ich ulubionych dystansach. Dlatego chcę by kadra regularnie startowała. Nie pojedyncze zawodniczki regularnie a kadra czyli niech się wymieniają.

Adam

Opublikowano: 2019-12-19 12:03:52

Karlsson uwierzyła że w wieku 20 lat zawalczy z "uśmiechem" jak równa a tu nici.

:)))

Opublikowano: 2019-12-19 12:29:00

No sorry, ale zawalczyła na mistrzostwach świata, jak równa. Straszna z ciebie zazdrośnica i ciesząca się ze słabości innych osoba. Taką cechę można leczyć :)