OPA: W St. Ulrich na rozpoczęcie weekendu biegi stylem klasycznym [WYNIKI]

2019-12-20

Pierwszy dzień rywalizacji w ramach OPA Cup w St. Ulrich stał pod znakiem biegów długich stylem klasycznym. Najlepiej spośród naszych reprezentantów wypadł Mateusz Haratyk.

W rywalizacji juniorów najlepszym z Polaków był Robert Bugara. Natomiast w rywalizacji juniorek najlepiej z Polek wypadła Anna Berezecka.

Na dystansie 15 km, najlepszym reprezentantem Polski był Mateusz Haratyk, który uplasował się na 32. pozycji, tracąc do zwycięzcy 1:47. Na miejscu 48. linię mety przekroczył Michał Skowron, trzy pozycje niżej uplasował się Kacper Anatolec. Na 84. miejscu znalazł się Mateusz Szczotka. Zwyciężył Włoch Dietmar Noeckoer, na miejscu drugim ze stratą niespełna czterech sekund przybiegł Livio Bieler z Szwajcarii, a najniższy stopień podium przypadł również Włochowi, Paolo Ventura.

Na dystansie 10 km najlepszym z Polaków okazał się Robert Bugara zajmując 31. miejsce. jego starta do zwycięzcy to 2:28.2. Jako 34. linię mety przekroczył Piotr Sobiczewski. Sebastian Bryja uplasował się na 45. miejscu a na 52. Dawid Damian. Michał Boreczek zajął 56. miejsce, Łukasz Gazurek 59., Bartosz Cielniak 69., Grzegorz Zawada 82., Wojciech Wojtyła 105. Rywalizację wygrał Gaspard Rousset, drugie miejsce zajął Tomas Dufek, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Friedrich Moch.

W biegu na 10 km stylem klasycznym wśród kobiet zwyciężyła Włoszka Ilaria Debertolis z czasem 32:13.0. Druga linię mety przekroczyła Czeszka Petra Novakova. Na trzecim miejscu uplasowała się Włoszka Anna Camarella.

Na dystansie 5 km w rywalizacji juniorek najlepszą z Polek okazała się Anna Berezecka zajmując 33. miejsce tracąc do zwyciężczyni 1:43.7. 35. miejsce zajęła Marcelina Wojtyła, 40. Magdalena Kobielusz, 45. Julia Demkowska, 49. Laura Legierska, 58. Zuzanna Fujak. Zwyciężyła Szwajcarka Anja Weber, tuż za nią uplasowała sie Niemka Lisa Lohmann, trzecie miejsce zajęła Czeszka Barbora Havlickova.