OPA: Zwycięstwo Chappaz na 10 km stylem dowolnym, Haratyk najlepszy z Polaków [WYNIKI]

2019-12-21

W sobotnich zawodach OPA Cup w austriackim St. Ulrich zawodniczki i zawodnicy rywalizują na 10 km stylem dowolnym. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Francuz Jules Chappaz, a najlepiej z Polaków zaprezentował się Mateusz Haratyk, który zajął 23. miejsce. Najlepszą z kobiet była Czeszka Petra Novakova. Polki nie startowały

Chappaz zwyciężył z czasem 23:26.2 i wyprzedził o 1,6 sekundy Włocha Mikaela Abrama. Trzeci ze stratą 18,9 sekundy był rodak zwycięzcy, Jean Tiberghien. Na 23. miejscu bieg ukończył Mateusz Haratyk, który stracił do zwycięzcy 40,4 sekundy. Na 38. lokacie bieg ukończył Michał Skowron (strata 1:13.3 minuty), a 43. pozycję zajął Kacper Antolec (strata 1:21.6 minuty). W biegu nie wystartował Mateusz Szczotka.

Wśród kobiet najlepsza była Czeszka Petra Novakova, która z czasem 26:20.8 wyprzedziła o 17,3 sekundy Włoszkę Ilarię Debertolis oraz o 44,5 sekundy Francuzkę Juliette Ducordeau. Polki nie startowały.

Wśród juniorów zwycięstwo odniósł Francuz Gaspard Rousset, a pozostałe miejsca na podium zajęli Niemiec Friedrich Moch oraz rodak zwycięzcy, Mathieu Goalabre. Najlepszy z Polaków był Piotr Sobiczewski, który ze stratą 2:05.2 minuty, zajął 39. miejsce. Trzy pozycje niżej uplasował się Dawid Damian (+2:23.8 sekundy). Miejsca 47. i 48. zajęli Bartosz Cielniak i Robert Bugara, 55. był Michał Boreczek, 69. był Artur Bożek, 75. był Łukasz Gazurek, a 97. lokatę zajął Wojciech Wojtyła.

WYNIKI JUNIORÓW

Wśród juniorek najlepsza okazała się Szwajcarka Siri Wigger, która okazała się lepsza od swojej rodaczki Anji Weber oraz Niemki Lisy Lohmann. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Magdalena Kobielusz, która była 32. (+5:08.3). Na 42. miejscu zawody ukończyła Laura Legierska (+6:40.3), 46. była Zuzanna Fujak (+8:11.7), 49. była Julia Demkowska (+8:47.9), a na 52. lokacie uplasowała się Anna Berezecka (+9:37.3).