W Horni Miseckach rywalizowano w biegach stylem dowolnym [WYNIKI]

2019-12-23

Do tej pory warunki śniegowe nie rozpieszczają ani zawodników ani kochających zimę. Co chwilę udostępniamy imprezy, które zostały albo przełożone albo całkowicie odwołane. Jednak w Horni Miseckach udało się zorganizować zawody, w których udział wzieli zawodnicy z Polski.

W biegu stylem łyżwowym w kategorii meżczyzn (2001 i starsi) zwyciężył Czech Pavl Janecek, który ze znaczną przewagą wyprzedził swoich rywali. Drugi na mecie znalazł się Wojciech Janik z AZS AWF Wrocław, a na najniższym stopinu podium stanął jego klubowy kolega Przemysław Pancerz. Na miejscu 9. zawody zakończył Wojciech Filip. Miejsce 12. i 13. zajęli Piotr Skowron oraz Adrian Cheba, którzy są  już bardziej trenerami niż zawodnikami, jednak trzeba przyznać, że w gronie młodszych zawodników spisali się bardzo dobrze. Miejsce 14. dla Marcina Kaczanowskiego, 18. dla Grzegorza Derenia. Większość polskich zawodników w tej kategorii to tak naprawdę docelowi biathloniści, którzy szykują formę na zawody z użyciem karabina.

W kategorii kobiet, zwyciężyła Aleksandra Ciepiela z MKS Karkonosze Szklarska Poręba.

W kategorii U18 , na miesjcu drugim rywalizację zakończył Jakub Kowalki z SMS Karpacz, miejsce 6. zajął Mateusz Cabała z UKN Melafir Czarny Bór, z tego samego klubu Kamil Wodziak, zajął 9 miejsce. Na pozycji 11. rywalizację zakończył Kacer Fugiel z SMS Karpacz.

Wśród dziewcząt w tej samej kategorii, Ewa Gazur (MKS Istebna/ SMS Szklarska Poręba) zajęła drugie miejsce. Piąta była Kinga Mareczek (SMS Karpacz), a tuż za nią uplasowała się Amelia Jęczmieniak z UKN Melafir Czarny Bór.

Wśród zawodników w kategorii U16, na drugiej pozycji uplasował się Jan Raizerz SMS Karpacz. Miejsce trzecie przypadło Kamilowi Cedzidło, a tuż za nim linię mety przekroczył Hubert Matusik. Denis Gawlik z SMS Szklarska Poręba zakończył rywalizację na miejscu 7. Miejsce 11. dla Mariusza Pływaczyka.

W kategorii dziewcząt, z polskich zawodniczek, najlepiej wypadla Kornelia Arendarczyk na miejscu 8. Na miejscu 12. zakończyła Emilia Zasadna. Na miejscu 14. i 15. zakończyły zawody Kornelia Chuozikiewicz oraz Patrycja Piotrkowska.

W kategorii U 15, zwycięstwo odniósł Jakub Potoniec z MUKN Pod Stróżą Lubawka. Miejsce 10. zajął Adrian Kochman, reprezentujący klub z Karkonoszy Szklarska Poręba. Na miejscu 13. przyiegł Jakub Tretarski.

Tuż za podium w tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt, zawody zakończyła Oliwia Arendarczyk z klubu w Lubawce. Na miejscu ósmym rywaalizację zakończyła jej klubowa koleżanka Aleksandra Szajnowska.