Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS Toblach: Ingvild Flugstadt Oestberg najlepsza w biegu na 10 km, Dominik Bury na 21. miejscu [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-01-01

W biegu pościgowym na dystansie 10 km stylem klasycznym najlepsza była Norweżka Ingvild Flugstadt Oestberg. Wśród mężczyzn zwyciężył Aleksander Bolshunov. Bardzo dobrze zaprezentował się Dominik Bury, który zakończył rywalizację na 21. miejscu. 

 

 

Wśród mężczyzn na dystansie 15 km, zwycięstwo odnotował Aleksander Bolshunov. 13 sekund do Rosjanina, stracił Sergey Ustiugov, a na najniższym stopniu podium znalazł się Livo Niskanen. 

Z bardzo dobrej strony pokazał się ponownie Dominik Bury, który na trasę biegu wyruszył jako 24. i awansował o trzy pozycje. Cieszy tym bardziej ten wynik, gdyż to jest kolejny dobry dystansowy bieg Dominika. Jego starszy brat Kamil, uplasował się na 45. miejscu, który na trasie pojawił się jako 41. 

 

WYNIKI

 

 

 

We wczorajszym biegu stylem łyżwowym, górą była Therese Johaug o niespełna 0,7 sekundy od swojej koleżanki z kadry. W dniu dzisiejszym to Oestberg odrobiła stratę do Johaug i zwyciężyła o niespełna pół sekundy. Miejsce trzecie, i podium uzupełniła kolejna z Norweżek Heidi Weng, która do ostatnich metrów walczyła z rosjanką Natalią Nepryaevą, Astrid Jacobsen oraz Ebbą Anderson. Dwie ostatnie dzielnie goniły czołową grupę i  walczyły na finiszu o podium, jednak w tej rywalizacji najlepsza okazała się być Weng. Czwarte miejsce dla rosjanki Nepryaevej, piąta była Jacobsen a szostkę uzupełniła Ebba Anderson. 

 

WYNIKI

Natalia Surdyka

Komentarze - 8

Sherki

Opublikowano: 2020-01-01 15:52:47

Gratulacje dla obu braci Burych i trenera Bauera. To kolejny występ potwierdzający postęp naszych Panów w biegach dystansowych. Mam nadzieję, że Dominik zadomowi się w TOP30, a Kamil w TOP50 z perspektywą na pojedyncze występy jeszcze lepsze niż dzisiaj czy wczoraj. Maciek Staręga na 15km również startuje lepiej niż w minionych sezonach. Do pełni zadowolenia z pracy trenera Bauera brakuje dobrych wyników w sparingach. Tylko to fachowiec od dystansów długich i maratonów...

Kolsik

Opublikowano: 2020-01-01 16:11:09

Brawo Dominik, w klasyku też potrafi. 21 ukończył + 24 czas netto, i kolejne punkty, ma już ich 29. Faktycznie coś ruszyło.

:)))

Opublikowano: 2020-01-01 16:27:05

Adam Sosna gdzie jesteś?

Bardzo nowy

Opublikowano: 2020-01-01 17:51:46

Gratulacje Dominik dobry występ w dzisiejszych zawodach Kamil też bardzo dobrze..

Adam Sosna

Opublikowano: 2020-01-01 18:13:56

Spokojnie spożywam potrawy świąteczne, a potrzebujecie mnie?

Wow

Opublikowano: 2020-01-01 18:18:15

TOP30 i TOP50 to wspaniałe osiągnięcia polskich biegów narciarskich. Oczywiście ironizuję z tych pożal się Boże wyników. Naprawdę jesteście zadowoleni z takich wyników? Kraj prawie 40-milionowy, który ma tradycje, warunki, finansowanie kadr.... to są dobre wyniki? Wymagajmy więcej od siebie!!!

Michał

Opublikowano: 2020-01-01 21:54:12

No brawo Dominik!!! Są kolejne punkty PŚ, a będzie ich jeszcze więcej, gdyż oprócz stylu dowolnego styl klasyczny też zaczyna się z Dominikiem zaprzyjaźniać. Kamil również czyni postępy które przybliżają go do punktów PŚ i w tym sezonie powinno się mu udać :). Co do dziewczyn to szkoda, że odpuściły, gdyż Iza mogłaby powalczyć o punkty ale i jej w tym sezonie one nie ominą. Jednak Lukas Bauer nie jest takim złym trenerem jak tu sądzą inni "fachofcy" :D

Wow

Opublikowano: 2020-01-02 12:01:04

Czy mi się wydaje czy z pierwszej 40 PS startuje tylko 23 osób? Oczywiście punkty cieszą bo to zawsze punkty i mam nadzieję że żywa gotówką dla zawodnika ale w przesady zachwyt nie ma co popadać bo po turnieju reszta wróci. Oczywiście poprzedni wpis to od biedaka który nie potrafi wymyślić własnego nicka.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl