TdS Val di Fiemme: Jacobsen i Klaebo najlepsi w biegu masowym, D. Bury na 28. miejscu [WYNIKI]

2020-01-03

Norweżka Astrid Uhrenholdt Jacobsen zwyciężyła w biegu na 10 km techniką klasyczną we włoskim Val di Fiemme - piątych zawodach cyklu Tour de Ski. Polki nie startowały. Wśród mężczyzn, rywalizujących na dystansie o 5 km dłuższym, triumfował jej rodak, Johannes Hoesflot Klaebo. Kolejne punkty Pucharu Świata zdobył Dominik Bury!

Jacobsen osiągnęła czas 29:07.9 i miała tylko 0,4 sekund przewagi nad drugą na mecie Szwedką Ebbą Andersson. Ostatnie miejsce na podium z sekundą straty zajęła Niemka Katharina Hennig. Tuż za podium, bowiem na 4. miejscu, na mecie zameldowała się wielka faworytka Therese Johaug. Norweżka do zwyciężczyni straciła 6,2 sekundy, ale utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de Ski.

Wśród mężczyzn najlepszy z czasem 40:07.1 był Johannes Hoesflot Klaebo, wyprzedzając Rosjan - o 0,7 sekundy Alexandera Bolshunova oraz o dokładnie sekundę Alexandera Bolshunova, który nadal będzie liderem Tour de Ski. Na 28. miejscu bieg ukończył Dominik Bury, który do Norwega stracił 1:03.5 minuty. Na 44. pozycji do mety dobiegł jego brat Kamil, tracąc do zwycięzcy 2:22.7 minuty.