PŚ: W biegach pościgowych zwycięża Therese Johaug oraz Aleksander Bolshunov. Izabela Marcisz i Dominik Bury na 33. miejscu [WYNIKI]

2020-01-19

Drugi dzień Pucharu Świata, to biegi pościgowe stylem klasycznym na dystansie 10 i 15 km. Najlepsza wśród kobiet była Therese Johaug. Izabela Marcisz uplasowała się na 33. miejscu. Wśród mężczyzn najlepszy był Aleksander Bolshunov, Dominik Bury również  uplasował się na 33. lokacie.

Wśród kobiet zwyciężyła ponownie Therese Johaug, która w pokonanym boju pozostawiła Rosjankę, Natalię Nepryaevą. Miesjce trzecie zajęła Ingvild Flugstadt Oestberg.

Najlepszą Polką, była dziś Izabela Marcisz, która zajęła 33. miesjce. Polka zaliczyła awans aż z 41. miejsca. Weronika Kaleta uplasowała się na 53. miejscu, i poprawiła się o 2 lokaty.

Wśród mężczyzn najlepszy był Rosjanin, Aleksander Bolshunov, który podobnie jak Norweżka zwyciężył z ponad 40 sekundową przewagą. Na drugiej pozycji uplasował się Johannes Klaebo, na na trzeciej pozycji zawody zakończył Simen Hegstad Krueger.

Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Dominik Bury, który zajął 33. miejsce. Na 59. pozycji znalazł się Mateusz Haratyk, a pozycje numer 67. wywalczył Michał Skowron, który pokazał że bardzo dobrze czuje się w stylu klasycznym i awansował o siedem lokat.

Komentarze - 6

Kropka

Opublikowano: 2020-01-19 15:20:46

Rucka wygłodzona? To prawda...?

Xx

Opublikowano: 2020-01-19 16:45:51

Dominik kolejne punkty PS bo miał 29 czas biegu. Brawo!

BART

Opublikowano: 2020-01-19 17:16:08

W tym biegu czas netto nie jest liczony do klasyfikacji generalnej.

Kolsik

Opublikowano: 2020-01-19 17:41:00

Szkoda, Iza z Dominikiem byli blisko punktów, ale jednak trochę zabrakło. Iza po raz kolejny "ociera" się o nie,ale brakuje. Szczególnie martwić może, że nie wytrzymuje końcówki biegu, już kilka razy zauważyłem, że na ostatnich 2 km zdecydowanie traci. Skowron - debiut odhaczony. Odstaje wyraźnie, no ale nie ma co cudów wymagać. Na plus to, że nie dał się zdublować. Powodzenia za tydzień, może tam uda się zwiększyć liczbę punktów dla Polski.

Figo122

Opublikowano: 2020-01-19 22:56:54

Jak dla mnie Dominik jest aktualnie wlasnie zawidnikiem miedzy 30-40 miejscem na dystansach.Przy lepszym dniu wchodzi do 30.Iza Marcisz którys raz odstaje na ostatnich 2-3Km szkoda ale ma dopiero 20 lat.Troche w tym sezonie nie widac Moniki Skinder i jakos slabo z progresem w tym sezonie.Wieczny problem z Rucka zglaszana a nie biega.

XXX

Opublikowano: 2020-01-20 13:37:44

Optymistycznie u chłopaków coś ruszyło do przodu w dystansach i mam nadzieję, że skutkiem będzie stałe punktowanie Dominika oraz co raz lepsze biegi długie pozostałych. U dziewczyn jest dziwnie, bo w zasadzie jedyną zawodniczką, od której "należałoby" wymagać progresu widocznego w startach Pucharu Świata jest seniorka Weronika Kaleta. Za bardzo go nie widać, ciut lepiej jest w sprincie ale w dystansach jest kiepsko bardzo ( używając takich samych słów jak p.Kowalczyk w stosunku do chłopaków). Iza jak na 20latkę, wydaje się, że się rozwija ale tu jakiekolwiek oceny będzie można wystawiać po MŚJ. O Monice cokolwiek trudno powiedzieć bo mało startów, też MŚJ zweryfikują, choć w tym roku większą szansę na dobry wynik u Moniki upatrywałbym w 5km klasykiem a nie w sprincie łyżwą. Rucka - nie startuje, więc tym bardziej nic nie wiadomo. Kobielusz - przeszła do młodzieżowej, zobaczymy czy ją wezmą na MŚJ bo Slavic Cup nie świadczy o wysokiej formie lub jej braku. Reszta to młode dziewczyny po pierwszym okresie przygotowawczym w tym teamie więc progres był z góry oczywisty, w tym wieku i przy tak zwiększonej pracy. Dokładnie to samo rok temu zdarzyło się z Izą i Moniką. A czy któraś z nich będzie dobrze biegała w wieku seniorskim to tylko się okaże :) Powodzenia wszystkim startującym.