PŚ: W Obersdorfie biegi łączone na rozpoczęcie weekendu. Dominik Bury z punktami! [WYNIKI]

2020-01-25

W Obersdorfie rozpoczęła się rywalizacja w Skiathlonie. Wśród kobiet zwyciężyła Therese Johaug. Izabela Marcisz zajęła 43. miejsce. W rywalizacji mężczyzn bardzo dobrze spisał się Dominik Bury, który zdobył kolejne punkty Pucharu Świata.

Wsród mężczyzn zwyciężył Aleksander Bolshunov, drugie miesjce zajął Simen Hegstad Krueger, a na trzecim miejscu znalazł się Sjur Roethe.

Świetnie spisał się Dominik Bury, który zdobył pucharowe punkty i zajął 30. miejsce. Mateusz Haratyk zajął 59 miejsce.

Najlepszą kobietą została ponownie Therese Johaug , która pokonała drugą na mecie Ingvild Flugstadt Oestberg. Miejsce trzecie zajęła Teresa Stadlober.

Izabela Marcisz zajęła dziś 43 lokatę, kolejno 53. i 54. miejsce zajęła Weronika Kaleta i Magdalena Kobielusz.

wiecej szczegółów później.

Komentarze - 17

Trzyiksy

Opublikowano: 2020-01-25 14:26:21

Kolejny bieg bez Ruckiej... Izabela na poziomie, Kaleta miewała lepsze biegi A Kobielusz...:(

Szkoda

Opublikowano: 2020-01-25 14:29:30

Weronika prawie 9min straty, Magda prawie 10. Dwie ostatnie.Szkoda.

Fan

Opublikowano: 2020-01-25 14:58:02

Mocno rozczarowują nasze Panie w ostatnim czasie. Chyba trzeba jasno sobie powiedzieć że zaczeły notować regres. Iza po bardzo obiecującym początku, teraz już wyraźnie słabiej biega. Werka i Magda zajęły dziś dwa ostatnie meijsca i tracąc odpowiednio o ponad osiem i dziewięć sekund do Johaug. No słabiutko to wygląda. Nie wiem kto w ogóle wpadł na pomysł wystawiania Kalety w biegu długim, jak ona lepiej radzi sobie w sprintach. Zero w tym logiki. A Magda przenosząc się do kadry młodzieżowej chyba strzeliła sobie w kolano. Bardzo cieszy kolejny punkt Dominika w PŚ. Super się chłopak rozwinął.

Xx

Opublikowano: 2020-01-25 15:04:43

Myślę źe tak samo by to wyglądało gdyby Magda nadal była u Kowalczyk

Wow

Opublikowano: 2020-01-25 15:16:04

To jednak 15 km. Nie zapominajmy o ich wieku. Jeśli w wieku 24 lat nie będą wchodziły do 30 to wtedy będzie kiepsko. Ja liczę wtedy na 10. A Magdy szkoda. Jest obojętne z kim trenuje ale może wyciągnie wnioski z dzisiejszego biegu i wróci do bardziej intensywnych treningów.

Hehe

Opublikowano: 2020-01-25 18:45:15

Do 24 to może jedna z nich będzie jeszcze biegać :)

Wow

Opublikowano: 2020-01-25 19:29:33

No jeśli one sądzą że będą regularnie do 20 wchodzić w 2 lata to ja im gratuluję optymizmu. Albo się nastawia na długi marsz albo gra nie jest warta świeczki i niech się zastanowi już teraz co dalej. W tym sporcie nie ma cudów a te świetnie biegające młodziutki skandynawki już sobie swoją katorge odpracowaly tak od 12 roku życia jeśli nie wcześniej.

:)

Opublikowano: 2020-01-25 20:03:51

Skąd wiesz kto i ile trenuje jesteś trenerem czy co?

Wow

Opublikowano: 2020-01-25 22:22:37

Nie chodzi o to ile się kto męczy. Tu chodzi o rozumny trening pod okiem specjalistów od tego sportu. Czy sądzisz że w Polsce ich wielu i są w każdym klubie? Gdyby tak było to do kadry rzy najmniej raz na 2 lata trafiał y ktoś wchodzący do pierwszej 30 rzy pierwszym starcie a kadra służyłaby tylko poprawie lokaty a nie meczarni by nie tracić 15 minut do zwyciężczyni.

Kolsik

Opublikowano: 2020-01-25 15:30:19

Cóż, nic powyżej, ani nic poniżej oczekiwań. Iza biega w PŚ w okolicach 4-5 dziesiątki, i generalnie nie są to złe miejsca dla 19 letniej dziewczyny. Za rok, a na pewno za dwa (jeśli wciąż dziewczyny będą miały taką opiekę jaką mają teraz) będzie stałą bywalczynią top 30. Kaleta na swoim poziomie, Kobielusz tak naprawdę też. Bo jeśli Kaleta traci na dystansach w PŚ do reszty, a Kobielusz biega generalnie jeszcze słabiej no to nie można było się spodziewać niczego innego. A przenosiny do kadry młodzieżowej też jej chyba nie sprzyjają. Brawo Dominik za kolejny punkt. Jeśli chodzi o Skowrona i Haratyka no to wiadomo, u nich to była od początku walka raczej żeby ukończyć ten bieg. Skowron nie dał rady, Haratyk dał więc nie ma tragedii. Te wyniki i tak nijak się mają do potencjalnych wyników Polaków w Oberwiesenthal, więc nie ma co jeszcze przewidywać. Powodzenia jutro w sprincie!

:)

Opublikowano: 2020-01-25 15:57:42

Nie mają odniesienia do biegów w MSJ bo tam nagle pojawią się najlepsze juniorki świata, które w pucharze jeszcze nie startują. Oby nie było jak z YOGami i Karoliną Kaleta.

wow

Opublikowano: 2020-01-25 19:21:53

A Ciebie to bardzo ucieszy prawda? Chyba sobie sprawy nie zdajesz na jakim poziomie tam są kluby i z jakimi wynikami przychodzą do kadry juniorów. Kadra daje im tylko lepszy sprzęt i trochę treningów i są gotowe wygrywać swój poziom. W Polsce jest jak jest zaczynając od bardzo małej ilości młodzieży z danego rocznika. Trzeba trenować to co mamy i doprowadzać to, na możliwie najwyższy poziom. A co do tych na odległych miejscach w obu kategoriach. Są młodzi wszystko przed nimi. Oby startowali jak najczęściej nawet jak będą ostatni. Od ukrywania się na zapleczu jak stare dziadki formy ani umiejętności nie przybędzie a kondycji tym bardziej.

Figo122

Opublikowano: 2020-01-25 21:39:55

Iza obecnie biega wlasnoe miedzy 35-45 miejscem.Szkoda ze nie widac za bardzo progresu w tym sezonie u dziewczyn.Monika Skinder slabo w sprintach wypada gorzej niz w poprzednim sezonie.Za to widać progres u Dominika Burego zdecydowany.W kazdym biegu dystansowym oscyluje w okolicach 30 miejsca.Ciekawe czy Kamil Bury bedzie wystawiony w kolejnym starcie i czy odpoczal po Tour de ski w którym tez dobrze wypadl.

.

Opublikowano: 2020-01-26 10:38:07

Czy jest progres czy nie będzie można mówić po Mistrzostwach Świata Juniorów. I Iza i Monika powinny wrócić z medalami a Eliza i Magda być w 15stce każdego biegu. To są juniorki cały czas i trudno oceniać progres po startach z seniorkami.tu raz jest lepiej, raz gorzej.

kibic

Opublikowano: 2020-01-25 23:19:51

dlaczego klaebo został zdyskwalifikowany ?

BART

Opublikowano: 2020-01-26 16:37:09

DNF - oznacza że zawodnik nie ukończył biegu czyli zszedł z trasy.

Damiankibic

Opublikowano: 2020-01-26 12:30:53

Skinder 32miejsce na inauguracjie PŚ w Ruce Dziś Skinder w 30 na PŚ w Obersdorfie(czekamy na ćwierćfinały)a wy mówicie Że nie widać u Moniki progresu w sprincie bo rok temu zdobyła punkty w dreznie! Ja u Moniki widzę duży progres i tak z sezonu na sezon