PŚ Trondheim: Kamil Bury w "30" sprintu Pucharu Świata! [WYNIKI]

2020-02-22

Puchar Śwaita w Trondheim rozpoczęły spirnty stylem klasycznym. Jedynym naszym reprezentantem, który przebrnął kwalifikacje był Kamil Bury.

Kamil Bury w kwalifiakcjach sprintu zajął 23. miejsce i wystartował w pierwszym bardzo mocno obstawionym ćwierćfinale, razem z Paal Golbergiem, Johannesem Klaebo, Andreyem Larkovem, Michałem Novakiem oraz Evgenij Belovem. Polak spisał się bardzo dobrze i zajął w nim trzecie miejsce, jednak czas nie był wystarczający aby mógł awansować jako LL.

W finałach zwyciężył Johannes KLaebo, przed Paalem Golbergiem, a na miejscu trzecim uplasował się Erik Valnes. Warto dodać, że z szóstki startującej w finale, piątka to byli reprezentanci Norwegii. "Rodzynkiem" w tej stawce był Federico Pellegrino, który zakończył rywalizację na szóstej pozycji.

W kwalifikacjach na miejscu 37. sklasyfikowany został Maciej Staręga, a 45. miejce zajął Dominik Bury.

Komentarze - 5

Brawo

Opublikowano: 2020-02-22 17:12:49

16 miejsce w Pucharze Świata to nie lada wyczyn, wielkie Gratulacje Kamil!!

Za co brawo?

Opublikowano: 2020-02-22 19:42:27

Przeciętny występ Polaka, który zajmuje miejsce poza pierwszą 10-tką. Ja się pytam za co te brawa?

kibic

Opublikowano: 2020-02-23 08:24:03

za to Marudo, że w końcu trzech biegaczy zapunktowało w tym sezonie, co oznacza, że jest progres i że chłopakom służy trening z Bauerem. Za to, że bez szumu i nadęcia robią swoje i są tego efekty. Za to, że wbrew temu, co rok temu głosiła pani Kowalczyk, chyba nie są leniami i żadne warkoczyki nie przeszkadzają, jeśli ma się odpowiedniego trenera i odpowiednie podejście. Brawo Kamil, ogromne gratulacje! Takie wyniki tylko uskrzydlają w dalszej pracy. Będzie jeszcze lepiej.

Kolsik

Opublikowano: 2020-02-22 21:53:21

Oczywiście, że brawo dla Kamila który osiąga dziś życiowy wynik. To 3 raz tej zimy kiedy wchodzi do 30 PŚ, jeśli chodzi o skuteczność w sprintach klasykiem to mamy 3/4. Ten jeden to Ruka gdzie widać było, że dyspozycja Kamila jeszcze nie jest najlepsza. Generalnie to 16 miejsce jest najwyższym miejscem jakie osiągnął reprezentant Polski tej zimy. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku i w sprintach łyżwą będzie potrafił punktować. ;) Przed Maćkiem sporo pracy przed przyszłym sezonem, cały czas brakuje sekundy, może dwóch, które w sprincie robią różnice. Powodzenia jutro Dominik, jest duża szansa zakończyć Ski Tour w 30.

Figo122

Opublikowano: 2020-02-22 22:33:04

Dominik ma do 30 miejsca w Tourze okolo 1minuty a zawodnicy od 20 miejsca beda biegi w tak zwanej fali 5.16minut od Bolszunowa.Co prawda to 30 km klasykiem zobaczymy bedzie napewno na granicy.