Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Szwedka Ebba Andersson i Rosjanin Siergiej Ardaszew mistrzami świata U-23, Mateusz Haratyk 27 [OFICJALNE WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-03-03

Szwedka Ebba Andersson (na zdjęciu) została Mistrzynią Świata w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w kategorii młodzieżowców (U-23). W biegu panów na dystansie 30 kilometrów zwyciężył Rosjanin Sergiej Ardaszew. Przypomnijmy, że MŚ są rozgrywane w niemieckim Oberwiesenthal. W dzisiejszych biegach mileiśmy trójkę naszych zawodników Weronikę Kaletę oraz Michała Skowrona i Mateusza Haratyka.

 

W biegu o medal Mistrzostw Świata U-23 mieliśmy jedną reprezentantkę. Weronika Kaleta zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany zajęła 42 miejsce.

Srebro zdobyła norweżka Marthe Johanssen, brąz dla kolejnej zawodniczki trzech koron Emmy Ribom.

 

WYNIKI OFICJALNE

 

W biegu mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się dzisiaj Rosjanin Sergiej Ardaszew, który o ponad minutę pokonał srebrnego dzisiaj Haralda Amundsena z Norwegii. Brąz dla Francuza Hugo Lapalusa.

W tej konkurencji mieliśmy dwójkę naszych młodzieżowców Mateusza Haratyka i Michała Skowrona. Haratyk ukończył bieg na 27 miejscu, chociaż przez większość dystansu wydawało się że do TOP 30 klasyfikacji zabraknie kilku sekund. Nasz zawodnik ostatnie 3 kilometry miał jednak lepsze od swoich bezpośrednich rywali i miejsce w TOP30 jest. Michał Skowron ukończył bieg na 45 miejscu.

 

WYNIKI OFICJALNE

 

red

Komentarze - 6

italianista

Opublikowano: 2020-03-03 14:25:16

Żałosna postawa Kalety. To tylko pokazuje, że żeńska sztafeta seniorek w Polsce nie ma w przyszłości żadnych szans. Pokazują to np. Włochy, gdzie wszystkie cztery biegaczki w U-23 zajęły kolejno miejsca 15, 16, 17 i 18. U Polek są tylko Marcisz i Skinder i tyle. Reszta nie istnieje. Dlatego nie ma sensu na ten moment budowanie sztafety. Całą energię Marcisz i Skinder należałoby przełożyć na sprint drużynowy a nie marnować ich siły na sztafetę.

wow

Opublikowano: 2020-03-03 17:14:42

Widzę że nie wierzysz w umiejętności trenerskie obecnych trenerów Magdy Kobielusz bo zakładasz że drużyna musi być tworzona tylko z kadry A. A niby w czym problem dokooptowac kogoś nawet z klubu jeśli będzie w formie przed ważna impreza? Przecież mamy jeszcze młodsze zawodniczki niż rocznik 1999.

Kolsik

Opublikowano: 2020-03-03 18:13:12

Słabiutko Weronika. Strata ogromna, no i porażka w klasyfikacji z taką Krol z Ukrainy na pewno cieszyć nie może. Nieźle Haratyk, jest 30 więc na plus.

O

Opublikowano: 2020-03-03 18:16:18

Kim ty jesteś italianisto że tak bruzgasz ludzi jakie zadanie masz na tym forum

Wow

Opublikowano: 2020-03-03 18:52:44

Teraz patrzę że Kaleta jest 4 zawodniczką z rocznika 1999 więc może nie przesadzajmy z tą krytyka. Reszta to zawodniczki starsze o rok czy dwa.

Żal du.ę ściska

Opublikowano: 2020-03-03 21:48:09

Masakra, kto zatwierdzał składy na Mistrzostwa Świata? kto jest winien marnotrawienia publicznych pieniędzy? To już lepiej żeby mafie Vatowskie to kradły. Te występy należy rozliczyć, winnych pociągnąć do odpowiedzialności. Trzeba powołać komisję śledczą.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl