Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ 2020: Izabela Marcisz zdobywa trzeci medal Mistrzostw Świata Juniorów ! [WYNIKI OFICJALNE]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-03-04

Izabela Marcisz zdobyła dzisiaj swój trzeci medal Mistrzostw Świata Juniorów 2020 w biegu na 15km ze startu wspólnego stylem dowolnym! GRATULUJEMY!

Dzisiaj w programie Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal mamy biegi ze startu wspólnego stylem dowolnym. Panie pokonują dystans 15 km, panowie 30. W biegach z naszych zawodników startują: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Magdalena Kobielusz i Karolina Kukuczka. W biegu panów naszym jedynakiem będzie Dawid Damian.

 

Bieg kobiet na dystansie 15 kilometrów ze startu wspólnego stylem dowolnym dostarczył nam dzisiaj wiele radości. Napiszmy raz jeszcze, Izabela Marcisz, zawodniczka SS Prządki Ski zdobywa dzisiaj swój trzeci indywidualny Medal Mistrzostw Świata Juniorów 2020, do brązu i srebra dorzuciła dzisiaj do swojej kolekcji kolejny srebrny medal. Mało tego, od razu przeszła do historii i to dwukrotnie, najpierw jako pierwsza Polka zdobyła dwa medale MŚJ, a dzisiaj jeszcze ten rekord poprawiła. Iza piszę swoją i naszych biegów narciarskich piękną historię.

 

Złoty medal zdobyła dominatorka tych mistrzostw Norweżka Helene Marie Fosseholm, brąz wywalczony dosłownie na ostatnich metrach dla Szwajcarki Siri Wigger. Jeszcze słowo o czwartej zawodniczce biegu Łotyszce Patrycji Eiduce. Patrycja trenująca z naszą kadrą na ostatnią finiszową prostą wbiegła jako brązowa medalistka. Niestety, niewiele zabrakło, a duet trenerski Wierietelny - Kowalczyk miałby dzisiaj dwa medale.

 

 Izabela Marcisz w trakcie wywiadu po zdobyciu srebrnego medalu w biegu na 15km F ze startu wspólnego

 

Jak pobiegały dzisiaj nasze pozostałe reprezentantki?

Drugą Polką na mecie jest ubiegłoroczna medalistka Mistrzostw Świata Juniorów Monika Skinder, która zajęła 23 miejsce. Monika dzisiaj pobiegła inaczej  niż w biegu na 5 km klasykiem, bardziej taktycznie. Przez praktycznie cały bieg biegła około 30 miejsca, jeszcze 700 metrów przed metą zajmowała 28 miejsce. Jednak nie na darmo ma opinię świetnej sprinterki, ostetnie metry dystansu przyniosły jej awans o 5 pozycji.

Magdalena Kobielusz zajęła 42 pozycję, a Karolina Kukuczka 45.

 

WYNIKI OFICJALNE

 

TRANSMISJA TV

 

red

Komentarze - 11

Wow

Opublikowano: 2020-03-04 10:45:51

Brawo Iza. Gratulacje dla sztabu szkoleniowego.

Adam Sosna

Opublikowano: 2020-03-04 10:48:43

Gratulacje dla całego zespołu AW+JK. Izabela Marcisz pięknie, Patricja Eiduka doskonale, świetnie Monika Skinder (finiszowała na 22 miejscu), ładnie Karolina Kukuczka. Tylko Magdalena Kobielusz poniżej możliwości.

italianista

Opublikowano: 2020-03-04 20:26:33

Trenowanie Łotyszki to działanie na szkodę polskich biegów narciarskich. Później będzie zdobywać wyższe miejsca niż Polki ich kosztem. To pokazuje, że Kowalczyk ma autorytarną władczą moc uzyskaną od Tajnera, którego nie obchodzi nic. Mam nadzieję, że niedługo duet pseudo fachowców odejdzie i skończy się cyrk z trenowaniem Łotyszki.

Adam Sosna

Opublikowano: 2020-03-04 11:18:18

Niech nikt się nie łudzi, że nowi trenerzy mogą osiągnąć więcej niż duet AW+JK. Nawet trenerzy zagraniczni niczego nie zdziałają. Odejście Duetu będzie prawdziwym pożegnaniem z sukcesami w biegach w naszym kraju.

matko

Opublikowano: 2020-03-04 11:37:44

jeju, jak ty potrafisz deprecjonować osiągnięcia wszystkich innych trenerów na świecie. Zdaje się, że zawodnicy innych nacji zdobywają medale i w PŚ i IO - tzn., że jacyś trenerzy dobrze ich prowadzą. Szacunek dla trenera Wierietielnego ogromny ale ma swoje lata i to zrozumiałe, że chce odpocząć.

do Matko

Opublikowano: 2020-03-04 12:09:44

Przyjacielu nie znasz polskich realiow, znajac PZN pewnie pierwszym trenerem kadry kobiet zostanie Janusz krezelok a co on potrafi to wszycy wiemy tylko nikt nie potrafi sie sprzeciwic tajnerowi. po dwoch latach dziewczyny beda slabo biegac a on opowiadal ze w Polsce nie ma materialu na dobrego spotowca :)

hehe

Opublikowano: 2020-03-04 12:26:40

trener Wierietielny lubi trenera Krężeloka i z przyjemnością odda mu dziewczyny. To wszystko to towarzystwo wzajemnej adoracji.

Wow

Opublikowano: 2020-03-04 12:32:57

No nie strasz że naprawdę odchodzą. To byłaby wielka strata. A znając wirtuozerie PZN w dobieraniu sztabow to byłby koniec nadzieji na ciąg dalszy polskich biegów. Oni nawet ze skokowych medalistow MSJ potrafili zrobić zawodników na poziomie outsiderow tej dyscypliny.

:)

Opublikowano: 2020-03-04 13:44:54

Coś poszło nie tak panie Adamie sosno że wpadł Pan w taki szał i desperację..

?

Opublikowano: 2020-03-04 11:48:40

Jak to możliwe, że z 4 zawodników juniorów, którzy pojechali na mistrzostwa na liście startowej jest RODZYNEK? Co z pozostałymi? Nie biegają 30km? To trzeba było wziąć takich, co biegają. Co jest powodem tego, że trener kadry młodzieżowej nie wystawił żadnego swojego zawodnika? Przecież na starcie stają nawet roczniki 2003, więc chyba nie młody wiek chłopaków.

Kolsik

Opublikowano: 2020-03-04 22:54:35

Oczywiście gratulacje Iza, jako jedyna zdobyła medal w każdej konkurencji. :) Monika i Karolina nieźle. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że Monika dziś pobiegnie, no a pobiegła i dobrze, że na dłuższych dystansach też sobie nieźle radzi. Karolina również może być zadowolona ze swojego wyniku.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl