Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ: Złoto w biegu na 30km zdobywa Iver Toldheim Andersen [OFICJALNE WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-03-04

Najdłuższy dystans jaki w zawodach pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) mogą biegać juniorzy to 30 kilometrów. Dzisiaj w Oberwisenthal juniorzy biegli ten dystans stylem dowolnym. Tytuł Mistrza Świata Juniorów 2020 jedzie do Norwegii za sprawą Ivera Tildheima Andersena.

 

Na trasie działo się bardzo dużo, ale taka już jest specyfika biegów ze startu wspólnego (mass start). Dośc szybko utworzyła się kilkunasto osobowa czołówka, która z kilometra na kilometr odskakiwała reszcie stawki. Mniej więcej w połowie dystansu na czele mieliśmy już grupę ośmiu zawodników : czterech Norwegów, Kanadyjczyka, Niemca, Włocha i Amerykanina. Po 20 kilometrze na atak zdecydował się Niemiec Friedrich Moch, który dość szybko uciekł rywalom na pronad 10 sekund. W pogoń ruszyli za Niemcem Andersen i Schumacher (USA), ten ostani nie wytrzymał jednak tempa późniejszego złotego medalisty i wyraźnie osłabł. Andersen dogonił Niemca i ostatnie kilkaset metrów przed metą panowie wzajemnie się krygowali oraz czekali na atak rywala. Na ostatnim podbiegu zdecydowanie mocniejszy okazał się Norweg i to on został Mistrzem Świata Juniorów. Srebro dla Friedricha Mocha (GER), brąz dla kolejnego Norwega Martina Moerka. Kolejne miejsca zajęli:

4. Remi Drolet (CAN)

5. Gus Schymacher (USA)

6. Davide Graz (ITA)

 

Na tym dystansie MŚJ mieliśmy jednego zawodnika Dawida Damiana z KS AZS AWF Katowice. Dawid został sklasyfikowany na 47 miejscu, konkurencję ukończyło 66 zawodników (sześciu wycifało się z rywalizacji).

Jeszcze słowo do komentujących absencję naszych pozostałych zawodników w Oberwiesenthal. Z wyjatkiem Dawida Damiana pozostała trójka (Sobiczewski, Bugara i Bryja) są zawodnikami urodzonymi w 2002 roku, czyli juniorami młodszymi. W Polsce ta kategoria wiekowa nie startuje na dystansie 30 kilometrów.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

kace

 na zdjęciu Andersen; foto.langrenn.com

 

Komentarze - 4

dziwne

Opublikowano: 2020-03-04 14:03:04

no cóż, jesteśmy prawie jak Grecy, jeździmy na imprezy mistrzowskie w narciarstwie klasycznym, po czym nie startujemy. Świetnie! Gratulacje dla chłopców i ich trenera. Dobrze, że przynajmniej trener Bauer ma rozsądek i nie zwalnia zawodnika ze startu skoro już został zabrany na mistrzostwa.

Ka

Opublikowano: 2020-03-04 14:52:13

Podejrzewam, żę jak zawsze zwycieżyła u nas wiara w "dobry wynik%27 w sztafecie, może tam jest jakieś stypendium za x-te miejsce. 30 km to nie jest dystans nie do pokonania dla nastolatka, skoro w innych krajach biegają,to czemu nie u nas?

XC

Opublikowano: 2020-03-04 14:44:22

w Polsce też dziewczyny urodzone w 2002 czyli juniorki młodsze nie startują na 15km a Kukuczka biegła normalnie w tych zawodach. To raczej podejście trenera i zawodnika.

patriota

Opublikowano: 2020-03-04 19:31:34

W Polsce ta kategoria wiekowa nie startuje na dystansie 30 kilometrów - KONIEC CYTATU. - OK ZGADZAM SIĘ PANIE REDAKTORZE. W POLSCE ROCZNIK 2002 NIE BIEGA 30 KM. PS. Polska to kraj wyznaczający trendy w sporcie, idioci ze świata nie rozumieją co biegać jak biegać i jak WYGRYWAĆ! Nie piszmy i nie mówmy głośno co kto w Polsce biega bo ściągną od nas naszą kosmiczną myśl trenerską i będzie po sukcesach. PS 2 Niech dostosują się do nas i też nie biegają

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl