Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Sundling i Johannes najlepsi w sprincie w Drammen, punkty Macieja Staręgi [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-03-04

Rywalizacja w ramach Pucharu Świata biegaczy narciarskich na jeden dzień przeniosła się do Drammen, gdzie w środę odbyły się biegi sprinterskie stylem dowolnym. Zwycięstwa odnieśli Szwedka Jonna Sundling oraz Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył jedyny ze startujących Polaków, Maciej Staręga.

 

Wśród kobiet triumfowała Sundling, która do biegu finałowego zakwalifikowała się jako "lucky looser". Szwedka wygrała z czasem 2:38.41 i pokonała o 0,24 sekundy Szwajcarkę Nadine Faehndrich. Na najniższym stopniu podium stanęła rodaczka zwyciężczyni, Linn Svahn ze stratą 0,39 sekundy.

 

WYNIKI KOBIET

 

Triumfem Klaebo zakończył się bieg sprinterski mężczyzn. 23-latek zwyciężył z czasem 2:57.65 i wyprzedził swoich rodaków - Haavarda Solaasa Taugboela (+0,65 sekund) oraz Erika Brandsdala (+0,69). W finale wystąpiło aż pięciu Norwegów, a jedynym reprezentantem innego kraju był lider Pucharu Świata, Alexander Bolshunov, który zajął 5. miejsce.

 

Na ćwierćfinale swój udział w rywalizacji zakończył jedyny z Polaków w stawce, Maciej Staręga. Polak rywalizował w biegu drugim, a jego rywalami byli m. in. Erik Valnes, Federico Pellegrino i Sergey Ustiugov. 30-latek zajął 6. miejsce ze stratą 1,53 sekundy do Valnesa i ostatecznie został sklasyfikowany na 29. miejscu.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl