Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ: Andersson i Amundsem mistrzami świata U-23, Haratyk najlepszy z Polaków [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-03-05

W czwartek, w ramach Mistrzostw Świata Juniorów i U-23, które odbywają się w Oberwiesenthal, odbyły się biegi masowe stylem dowolnym na dystansie 15 km kobiet oraz dwukrotnie dłuższym mężczyzn. Drugi tytuł mistrzyni świata U-23 wywalczyła Ebba Andersson, a wśród mężczyzn zwyciężył Harald Oestberg Amundsen. Najlepszy z trójki Polaków był Mateusz Haratyk.

 

Wśród kobiet komplet miejsc medalowych zajęły Szwedki. Najbardziej znana z nich Andersson zwyciężyła zdecydowanie z czasem 35:44.4 i pokonała drugą na mecie Moę Lundgren o 37,1 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Emma Ribom, która straciła do zwyciężczyni 45,2 sekundy. Jedyną Polką w stawce była Weronika Kaleta, która zajęła 32. miejsce ze stratą blisko czterech minut.

 

WYNIKI KOBIET

 

Do srebrnego i brązowego medalu w końcu złoto dorzucił Amundsen. Norweg zwyciężył z czasem 1:12:42.0. Drugie miejsce ze stratą 7,4 sekund zajął zwycięzca z przed dwóch dni, Rosjanin Sergey Ardashev, a trzecie kolejny z Norwegów, Haavard Moseby (+40,5 sekund). W biegu wystąpiło dwóch Polaków, z których lepszy był 25. na mecie Mateusz Haratyk (+5:41.4). Na 41. pozycji uplasował się Michał Skowron (+9:34.4).

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 3

Figo122

Opublikowano: 2020-03-05 20:22:34

Haratyk pobiegl nawet calkiem calkiem jak na siebie.Jeszcze z rok moze dwa ciezkiej pracy z Bauerem i moze cos z niego bedzie.

wow

Opublikowano: 2020-03-05 20:38:44

Najlepsza to ta Chinka na 5 miejscu. Pamiętam jak startowała w PS od 14 roku życia i przegrywał o 2 minuty z naszymi ciągle niespelnionymi talentami które ciągle miały czas na wyniki... Ich już nie ma a z dziewczynki wyrosła kobieta. Na trasach PS nauczyła się biegać i coraz lepiej jej to idzie. Zobaczymy co będzie dalej. Czy dojdzie do czołówki czy stanie w rozwoju gdzieś w trzeciej dziesiątce. Ale jest dobrym przykładem dla naszych że cierpliwość i ciężka praca daje efekty.

Wow

Opublikowano: 2020-03-05 21:45:28

wow też jest dobrym przykładem cierpliwości, ciężkiej pracy. Takie pierdoły stulać na tym forum to też trzeba mieć talent.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl