Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polki zdyskwalifikowane w sztafecie Mistrzostw Świata Juniorów! Było tak pięknie... [OFICJALNE WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-03-06

Niestety nasze zawodniczki, jak również druga na mecie sztafeta Niemiec zostały zdyskwalifikowane!

Mistrzyniami Świata nasze zawodniczki były przez chwilę, jednak musimy zwrócić uwagę na jeden jakże ważny aspekt. Skrót, który jest faktem tak naprawdę w walce o medal nie miał większego znaczenia, czy Iza dogoniła by Szwajcarkę i Niemkę, czy nie, medal (historyczny) i tak mielibyśmy na 100%.

 

 

Jak doszło do tego niefortunnego zdarzenia? Mówi Dawid Bril, członek polskiej ekipy prosto z Oberwiesenthal : organizatorzy przygotowali dzisiaj aż cztery trasy, dwie inne dla dziewczyn po 3,3 km, i dwie inne dla chłopaków po 2,5km. Tak naprawdę dzisiaj mamy cztery różne trasy i do tego fatalnie oznaczone. Przy krzyżówkach poszczególnych pętli mamy małe tabliczki kierunkowe wskazujące gdzie należy biec, jednak nie ma wyraźnego odcięcia innych odcinków. Naprawdę słabo to wygląda, w końcu jako pierwsza pomyliła się Niemka, Iza ruszyłą za nią - dodaje.

 

Na trasie dołożono wczoraj nowe ucho (nowy kilkuset metrowy odcinek trasy) który był prezentowany na oficjalnym treningu. Biegnąca na drugiej pozycji Niemka nie pobiegła nowego odcinka, Iza automatycznie ruszyła za nią. Dyskwalifikacja i po medalu.

 

Mistrzyniami Świata Szwajcarki, srebro dla Amerykanek, brąz dla Szwecji.

OFICJALNE WYNIKI

 

 

Tak było przed DSQ:

Jak to wyglądało na trasie? Jako pierwsza na trasę wyruszyła najmłodsza z Polek Karolina Kaleta, zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany. Karolina przybiegła na szóstym miejscu ze stratą do prowadzących Rosjanek wynoszącą 11 sekund. Druga w naszej sztafecie wystartowała ubiegłoroczna v-ce mistrzyni świata juniorek Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. I zaczęło się dziać. Monika dobiegła jako druga, 1,3 sekundy za prowadzącą Szwajcarką. Przewaga pierwszej dwójki nad resztą stawki wynosiła już 15 sekund.

Trzecia zmiana i łyżwa i Magdalena Kobielusz zawodniczka SSR LZS Sokół Szczyrk, Magda trochę straciła, jednak przybiegła na trzecim miejscu 15 sekund za prowadzącą Szwajcarką, 4 sekundy za drugą po 3 zmianie Niemką. I wreszcie ostatnia zmiana i Iza Marcisz (SS Prządki Ski) biegnąca po swój czwarty na tych mistrzostwach medal. Czego by nie mówić o biegnących z Izą rywalkach, jest po prostu klasą dla siebie. Dogoniła, przegoniła, zwyciężyła!!

 

 

WYNIKI LIVE - zobaczcie jak było

 

red

Komentarze - 30

Sherkston

Opublikowano: 2020-03-06 10:48:44

1,2,3. Idioci deprecjonujący każdy sukces do akcji! Ten medal się nie liczy, bo to tylko sztafeta, rywalizacja juniorek, a pucharze świata dziewczyny zajmują odległe miejsca. Brawa dla Dziewcząt i całego sztabu, który przyczynił się do dzisiejszego złota i wcześniejszych medali Izabeli. Oby był on zaczątkiem kolejnych za kilka lat w rywalizacji seniorek. Monika i Iza nie tylko dzisiaj pokazały, że mają papiery na bycie czołowymi biegaczkami. Czy ich kariera rozwinie się zgodnie z naszymi oczekiwaniami? Czas pokaże...

Adam Sosna

Opublikowano: 2020-03-06 10:50:45

Nie spodziewałem się tego. Realnie spodziewałem się miejsca 6 - 7. Ale zadziałała magia sztafety i perfekcyjne przygotowanie sprzętu oraz ustawienie. No i rewelacyjna Izabela Marcisz!!!!!!!!!! Ten zespół LUDZI musi być utrzymany!!!!!!!!!!!! Skoro na pana Kubicę wydaje się dziesiątki milionów to ten zespół zasługuje przynajmniej na 25%.

italianista

Opublikowano: 2020-03-06 10:55:43

Chłopie obudź się, zostały zdyskwalifikowane tak jak Niemki! Dawno nie byłem tak zdenerwowany! Nie wytrzymałem nerwowo przez tę dyskwalifikację i głupie uśmieszki Szwajcarek, Amerykanek i Szwedek w wywiadach udzielonych po biegu!

italianista

Opublikowano: 2020-03-06 11:12:06

NIE WYTRZYMAM KURNA NERWOWO!

Adam Sosna

Opublikowano: 2020-03-06 11:13:30

czyli organizatorzy do ............ należy wystąpić o odszkodowanie za utracone korzyści - przed sąd z nimi za złe oznakowanie trasy

italianista

Opublikowano: 2020-03-06 11:28:29

Tam gdzie była ta dodatkowa trasa powinien był stać co najmniej jeden człowiek ze strony organizatora wyścigu (żaden z członków sztabów poszczególnych reprezentacji bo to nie oni organizują wyścig), który kierowałby "ruchem" i kierował zawodniczki we właściwą stronę. Ewentualnie powinien być postawiony w miejscu złej trasy szlaban złożony z kilku wysokich przenośnych czerwonych albo pomarańczowych słupków. Na igrzyskach w Vancouver w 2010 Białorusini pobiegli w złą stronę. Ale tym idiotom z FIS, którzy liczą tylko pieniądze do głowy nie przyjdzie, żeby ustawić jednego człowieka ubranego w jaskrawą kamizelkę albo postawić kilka co najmniej metrowych jaskrawych słupków.

italianista

Opublikowano: 2020-03-06 12:08:46

Dokładnie. Polski i niemiecki związek powinni zaskarżyć do mecenasa organizatora wyścigu za zaniedbania przy przeprowadzeniu zawodów. Te zawody nie odbyły się w przepisowy sposób, ale nie dlatego, że dwie sztafety popełniły błąd, tylko dlatego, że trasa nie była właściwie oznaczona. Błąd był już skutkiem zaniedbania organizatora a nie przyczyną. W myśl tej logiki winnym jest organizator wyścigu. Żadna z reprezentacji nie ponosi odpowiedzialności, bo to nie ona organizuje wyścig i nie ma obowiązku kierowania ludzi na trasę. Równie dobrze, wzdłuż trasy mogą stać tylko drzewa a nie ludzie z poszczególnych reprezentacji i organizatorowi nic do tego. Organizator nie przeprowadził właściwie zawodów. Co więcej - co by było, gdyby na niezabezpieczonej trasie, przy wjeździe na którą nie było ani szlabanu ani człowieka ze strony organizatora, jeździł np. akurat ratrak? Byłoby to zagrożenie dla zdrowia i życia dwóch biegaczek! Organizatorzy powinni zostać postawieni przed sąd!

Biegacz sedzia

Opublikowano: 2020-03-06 11:55:13

Prawda...skoro oznakowanie było slabe, to organizator dał plame. Ale na żadne odszkodowanie prawnie nie ma szans. Niestety, zawodnik przed startem ma obowiązek zapoznać się z trasą a żaden sędzia ani organizator podczas biegu nie ma prawa kierować zawodników. Niestety takie są realia. A Iza była po pierwsze w ferworze walki przypuszczalnie mocno skupiona na zawodniczkę przed sobą a po drugie....skoro była to reprezentantka organizatorów... przypuszczam ze wielu pobiegli by za nią tak jak zrobiła to Iza. Szkoda naszych czterech dziewczyn bo medal był tym co tak czy tak realnie wypracowały. Nieistotne w jakim kolorze.

Kolsik

Opublikowano: 2020-03-06 13:34:49

Współczuje dziewczynom, bo prawdopodobnie i tak by to wygrały... Szkoda, ale taki jest sport. Takie błędy się zdarzają, szkoda, że w tak ważnym biegu.

wow

Opublikowano: 2020-03-06 13:45:54

Błędem było mieszanie dwóch kadr w jednej sztafecie. W końcu Kukuczka biegła ostatnio jak Kobielusz. Jedna kadra to większa pewność że sztab wszystkiego dopilnuje a dwie to liczenie że ten drugi tez coś zrobi. I wtedy dochodzi do takich pomyłek. No cóż nie ma stypendium. Ale skoro i tak chodzą słuchy że trenerzy odchodzą to następca będzie miał mniej pieniędzy do zmarnowania.

W

Opublikowano: 2020-03-06 14:20:17

Wow popatrz się na wyniki jaki bieg zrobiła Magda K

I

Opublikowano: 2020-03-06 14:33:02

Wow panie Mirosławie Kapaś daj już sobie pan spokój

Wow

Opublikowano: 2020-03-06 15:27:30

Proszę nie obrażać niewinnych atakując mnie. Nie mam nic wspólnego z tym Panem. Przyznam się bez bicia że na ulicy mogę chyba rozpoznać tylko Marcisz i Skinder bo zamieszczają ich zdjęcia. Inne zawodniczki znam tylko jako numery startowe na listach.

I

Opublikowano: 2020-03-06 16:09:34

To czemu pan krytykuje inne dziewczyny skoro ich pan nie zna

W

Opublikowano: 2020-03-06 14:06:17

Ciekawe co by się działo na tym forum gdyby trasę pomyliła Magdalena Kobielusz

G

Opublikowano: 2020-03-06 14:25:18

Wow to nie są mistrzostwa kadr tylko mistrzostwa świata i biegną najlepsi chyba już czas skończyć faworyzować jednych a gnoic drugich

W

Opublikowano: 2020-03-06 15:31:21

Do redakcji Magdalena Kobielusz nie przybiegła na 3 miejscu tylko na drugim i nadrobiła nad Amerykanką Niemka na trzeciej zmianie też skróciła trasę

Wow

Opublikowano: 2020-03-06 15:55:07

Magda przybiegl na 3 miejscu tak było na live gdy biegły. Ogólnie była 6 na swoim odcinku (a w stylu wolnym 11 oczywiście nie uwzględniając Izy i Niemki) .zreszta tak samo 6 była Kaleta czyli pretensje o utratę medalu może mieć tylko Skinder która była na odcinku 2.

W

Opublikowano: 2020-03-06 16:56:08

:)

Adam Sosna

Opublikowano: 2020-03-07 07:05:21

Przeczytajcie co napisała JK na FB!!!!!! Trasa była źle oznakowana, a delegat techniczny FIS zajmował się nakładaniem kar na trenerów i rodziców dopingujących zawodniczki na trasie.

prawda

Opublikowano: 2020-03-07 08:31:32

Tłumaczenia o źle oznakowanej trasie są śmieszne. Jak podają inne portale Szwedzi od początku meldowali o pomyłkach bo mieli swoich ludzi na trasie. LUDZI NA TRASIE. A nasi sztabowcy gdzie byli i po co? Po co tam pojechali. Jak do tego doszło nie wiem.....

hehe

Opublikowano: 2020-03-07 10:30:48

Kowalczyk reprezentuje takie polskie cechy narodowe. Jak coś pójdzie nie tak, to zawsze INNI są winni. Tak jakby te mistrzostwa zaczęły się wczoraj. Sztab dał ciała a teraz szukanie winnych :)

obserwator

Opublikowano: 2020-03-09 15:01:38

Sztabowcy są tam , gdzie są najbardziej potrzebni, czyli na podbiegach, tam gdzie można złamać kijek, gdzie technicznie trasa jest trudna. Widac że nigdy nie byłeś kibicem na tego typu imprezie. jeżeli poza organizatorami ktokolwiek tu zawinił, to tylko MARCISZ. Jej obowiązkiem było zapamiętać trasę, gdy dzień wcześniej trenowała na niej. Nie powinna się sugerować niczyim zjazdem. A jak ty sobie to myślisz- trasa ma 3,3 km- co ile metrów na trasie ma stać 7 -miu ludzi ze sztabu. W międzyczasie jeszcze , patrząc na bieg korygują smarowanie nart.

:(

Opublikowano: 2020-03-09 17:35:49

wg pracy szwedzkiej stali tam i ludzie ze sztabu szwedzkiego i ze sztabu szwajcarskiego i jeszcze z kilku innych. Polskiego i niemieckiego nie było. Jakoś nie przypominam sobie takich żali Stadlober na IO. Po prostu stało się i tyle. Ale to też nie powód pisać tak emocjonalne i dziecinne ogłoszenia w mediach społecznościowych. Dziewczyny pokazały, że umieją biegać. Pokaża nie raz jeszcze

XC

Opublikowano: 2020-03-07 09:47:21

przeczytaliśmy i to płacz nad rozlanym mlekiem. Jeśli zachowanie delegata było nieodpowiednie pani asystent mogła zgłaszać to wcześniej, jeśli trasy były źle oznaczone też mogła zrobić z tego aferę podczas pierwszej zmiany. Ale nie, żale są wtedy jak coś poszło nie tak z jej myślą. Strasznie szkoda dziewczyn ale czasami lepiej jest myśleć, niż pisać takie bzdety jak na FB. Sztab dziewczyn liczył kilka osób, z czego, co było widać na transmisji były one na trasie - czyżby już otwierali szampana na mecie podczas biegu Izy? Skoro nawet nie zauważyli, że źle pobiegła. Szukać winnych to mogą wśród swojego sztabu, skoro 15 innych dziewczyn pobiegło jak należy odpowiednią trasą.

kola

Opublikowano: 2020-03-09 15:13:55

A ileż to medali polska sztafeta zdobyła dotychczas w historii, że szkoleniowcy " otwierali szampana" jak to twierdzisz? ONI SZAMPANA OTWIERALI NIERAZ I TO NIE tylko PRZY MSJ, ALE I NA IO, I MS itp. Na przyszły rok będzie ktoś tam otwierał szampana tylko czy będzie miał wyniki, bo jak mi wiadomo, oni mają już dosyć użerania się nie tylko ze związkowcami, ale i takimi domorosłymi "znawcami" biegów narciarskich. PRZYPOMINAM , ŻE WIERIETIELNY JEST PROFESOREM, A KOWALCZYK DOKTOREM w swojej profesji.

hehe

Opublikowano: 2020-03-09 17:36:57

takim trochę profesorem z nadania ale niech ci będzie:))

Wow

Opublikowano: 2020-03-07 13:14:35

No proszę jedna pomyłka a tylu ludzi uszczesliwila. Już nie tylko krytyka sztabu i Justyny ale nawet obelgi pod adresem narodu polskiego. Można się domyslic kim są ci "krytycy", bo na pewno nie Polakami.

W

Opublikowano: 2020-03-07 18:26:55

Wow a ty kim jesteś

w

Opublikowano: 2020-03-08 07:27:32

wow jezeli chodzi o krytyke to ty jestes ostatnią osobą która na ten temat na tyhm forum może się odzywać

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl