Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Frida Karlsson wygrywa 30-tkę w Oslo, Johaug pokonana na swoim terenie [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-03-07

Puchar Świata: Bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym kobiet wygrywa 21 letnia Szwedka Frida Karlsson. Therese Johaug musiała uznać wyższość swojej młodszej o 11 lat rywalki.

 

Wydawało się, że ten bieg będzie wyglądał identycznie jak większość biegów w tym sezonie, tzn Johaug, a potem długo, długo nic. I tak też było przez prawie 25 kilometrów, przewaga Johaug nad resztą stawki oscylowała od 35 do 55 sekund. Wydawało się, że nic i nikt nie może jej odebrać kolejnego zwycięstwa. Jeszcze dwa kilometry przed metą miała kilkanaście sekund przewagi, potem atak przypuściła szwedzka młodzież w postaci Fridy Karlsson i Ebby Anderson. I to z jakim skutkiem.

Karlsson dogoniła Johaug i nie dała jej żadnych szans na ostatnich finiszowych metrach. Therese próbowała, jednak Szwedka na finiszu była klasą dla siebie.

Trzecie miejsce zajęła Ebba Andersson, czwarta weteranka (już) szwedzkiej kadry Charlotte Kalla. To był szwedzki dzień w Norwegii.

 

I teraz niespodzianka, dużo i długo mówi się, o tym, że dominacja Norweżek w Pucharze Świata powoli zabija biegi narciarskie. Nie dzisiaj, dzisiaj kolejną Norweżką po Johaug była Silje Theodorsen na miejscu ... 13. Działo się dzisiaj, oj działo. Może wpływ na postawę Norweżek miały puste trybuny (koronawirus), a może nie miały swojego dnia, jednak fakt pozostaje faktem, dzisiaj zostały pokonane na swoim terenie.

 

WYNIKI LIVE

 

WYNIKI OFICJALNE

 

kace

 

Komentarze - 4

Wow

Opublikowano: 2020-03-07 13:58:11

Może za duża wilgotność jak na początku na IO w Soczi?

Figo122

Opublikowano: 2020-03-07 17:23:51

Ale to już drugi taki bieg Therese.Blisko juz byla. Oestberg w tym biegu na 34km.Tez prowadzila duzo a ostatnie km na styk.Brawo Frida byle by sie nie okazalo coś za kilka lat..

Adam Sosna

Opublikowano: 2020-03-08 07:13:28

W Norwegii zdrożały leki na astmę.

B.U.S.

Opublikowano: 2020-03-09 20:57:45

Nie wiem czy ktokolwiek z was oglądał ten bieg ale największym błędem Johaug, wręcz żałosnym było to, że nie zmieniła nart na całym dystansie. Zrobiły to tylko Szwedki Karlsson, Andersson i Kalla oraz Finka Parmakoski. Efekt był taki, że Szwedki prędko przegoniły uciekający peleton. Dlaczego Johaug nie zrobiła tego na jednym z wielu kółek, choćby w połowie dystansu mając ponad minutową przewagę?? Gdyby bieg był na równe 30 km to i tak Johaug by go wygrała a tak.. na totalnie zdartym już smarze miała jeszcze siłę na finiszowanie.. ;) gdyby zmieniła narty to na mecie miałaby dobre 2 min przewagi..

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl