Northug wygrywa w Oberstdorfie.

2012-01-01

Norweg Petter Northug po znakomitym finiszu wygrał bieg łączony 10km Cl + 10km F rozgrywany w niemieckim Obestdorfie w ramach cyklu Tour de Ski.

Drugie miejsce zajął Szwajcar Dario Cologna, a jako trzeci linię mety przekroczył Rosjanin Maxim Vylegzhanin.

Na miejscu 4 bieg ukończył Szwed Marcus Hellner, 5 był Norweg Kristian Rennemo, a 6 Kanadyjczyk Devon Kershaw.

Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Mariusz Michałek zajmując 83 miejsce, Maciej Staręga został zdublowany, a Maciej Kreczmer nie stawił się na starcie.

W klasyfikacji Touru Northug utrzymał pozycję lidera, o 1,1sek wyprzedza Dario Colognę, a na 3 miejsce, dzięki bonifikatom zyskiwanym na trasie, awansował Alexander Legkov.