Łączony w Oberstdorfie dla Bjoergen.

2012-01-01

Norweżka Marit Bjoergen wygrała rozgrywany w niemieckim Oberstdorfie bieg łączony 5km Cl + 5km F. Był to 4 etap cyklu Tour de Ski.

Na miejscu drugim finiszowała Justyna Kowalczyk. Polka przez błąd na końcowym zjeździe minimalnie uległa Norweżce. Jako trzecia linię mety przekroczyła kolejna Norweżka Therese Johaug.

Na miescu 4 finiszowała Kristin Stoermer Steira, 5 była Riikka Sarasoja-Lilja, a 6 miejsce zajęła Charlotte Kalla.

Paulina Maciuszek uplasowała się na 64 pozycji, a Ewelina Marcisz nie ukończyła biegu.

W klasyfikacji Touru Kowalczyk dzięki bonifikatom za lotne finisze umocniła się na pozycji liderki. Nad drugą Marit Bjoergen ma 26,6sek przewagi. Trzecia jest Therese Johaug.